Feri si záda rozřízl o parapet, řekl o napadení poslance žalobce. Zatím nikdo neobviněn

Útok na poslance

Feri si záda rozřízl o parapet, řekl o napadení poslance žalobce. Zatím nikdo neobviněnNOVÉ
Útok na Dominika Feriho Foto:

Foto: Twitter D. Feriho

Svět

Echo24

Řeznou ránu na zádech způsobil poslanci Dominiku Ferimu (TOP 09) při potyčce na Uherskohradišťsku parapet. Serveru iROZHLAS.cz to řekl dozorující státní zástupce Tomáš Pindur. Feri nevyloučil, že si záda zranil o budovu, když ho při ochutnávce vín v Boršicích napadli dva muži. Nikdo zatím nebyl obviněn.

Dvaadvacetiletý opoziční politik byl po napadení převezen s řeznou ranou na zádech do nemocnice v Uherském Hradišti, odkud ho zdravotníci po ošetření propustili. „Od počátku je zřejmé, že nešlo o žádný nůž, nebo skleničku, nějaký útok zezadu. To bylo vyloučeno hned na počátku, při prvotním šetření. Bylo to o parapet,“ řekl serveru Pindur.

Podle Feriho je to možné. „Říkal jsem od začátku, že to mohlo být i o nějaký hromosvod, něco na té budově,“ řekl serveru. Doplnil ale, že sám si přesně nepamatuje, co ho na zádech při napadení zranilo. „Protože mě nejvíc bolely ty rány na hlavně, takže já jsem vůbec nevnímal, že mám rozříznutá záda. Na to jsem byl až zpětně upozorněn,“ uvedl.

Dva muži podle policie v neděli kolem 17:00 poslance napadli na veřejném prostranství. Údajně padly i rasistické nadávky. Feri má z otcovy strany předky v Etiopii. Podezřelí z útoku jsou podle policie muži z Uherskohradišťska ve věku 25 a 48 let. Policie zjišťuje, zda nebyly spáchány trestné činy výtržnictví, násilí proti úřední osobě a ublížení na zdraví. Policejní mluvčí Monika Kozumplíková v pondělí ČTK řekla, že podle dosud zjištěných informací se jednalo o potyčku související zejména s vypitým alkoholem.

Čtěte také: Feri byl po napadení propuštěn z nemocnice. Policie už vyslechla podezřelé

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.