6 ÚTOK NA POSLANCE

Feri byl po napadení propuštěn z nemocnice. Policie už vyslechla podezřelé

, AKTUALIZOVÁNO

Témata: , , , ,

Poslanec TOP 09 Dominik Feri, který byl v neděli zraněn po napadení dvěma muži na ochutnávce vín v Boršicích na Uherskohradišťsku, byl propuštěn z nemocnice. Dvaadvacetiletý opoziční politik tam byl převezen s řeznou ránou na zádech, propuštěn byl po vyšetření. Feri to sdělil ČTK. Kriminalisté už znají identitu obou podezřelých, dosud nebyl nikdo obviněn. Policisté na případu i nadále pracují, řekla mluvčí policie Monika Kozumplíková. Jeden z mužů na svém Facebooku sdílí protiislámské a protiuprchlické příspěvky.

Feri byl po útoku převezen do uherskohradišťské nemocnice. „Zašili mi ránu, udělali rentgen a vyšetření a propustili,“ napsal poslanec v SMS zprávě.

Incident se podle policie odehrál v neděli kolem 17. hodiny, poslanec byl napaden na veřejném prostranství dvěma muži. Při incidentu údajně padly rasistické nadávky, Feri má z otcovy strany předky v Etiopii.

Policisté v neděli večer zjistili totožnost podezřelých z útoku, jde podle nich o muže z Uherskohradišťska ve věku 25 a 48 let. „Policisté zjišťují veškeré informace, které souvisejí se samotným incidentem, zkoumají zejména motiv útoku a zjišťují, jaké okolnosti incidentu předcházely,“ uvedla dnes policejní mluvčí.

Policie už v neděli uvedla, že zjišťuje, zda nebyly spáchány trestné činy výtržnictví, násilí proti úřední osobě a ublížení na zdraví. „Podle dosud zjištěných informací se jedná o ojedinělý konflikt místního charakteru související zejména se samotným námětem akce a požitým alkoholem,“ dodala dnes policejní mluvčí.

Jeden z útočníků, kterého vyfotili přátelé D. Feriho

Podle informací na sociálních sítích měli na Feriho útočit Vladimír Hromádko se synem Vojtěchem. Vladimír Hromádko sdílí na svém Facebooku protiislámské a protiuprchlické příspěvky. Objevil se i na profilu strany Řád národa – Vlastenecká unie, s nímž podle svého Facebooku zřejmě sympatizuje. ​​​​​​​

Feri zveřejnil i snímek druhého z mužů, který jej měl napadnout.

Čtěte dále: Napadli Dominika Feriho. Poslance po úderech pěstí odvezla sanitka

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,