6 ÚTOK NA POSLANCE

Feri byl po napadení propuštěn z nemocnice. Policie už vyslechla podezřelé

, AKTUALIZOVÁNO

Témata: , , , ,

Poslanec TOP 09 Dominik Feri, který byl v neděli zraněn po napadení dvěma muži na ochutnávce vín v Boršicích na Uherskohradišťsku, byl propuštěn z nemocnice. Dvaadvacetiletý opoziční politik tam byl převezen s řeznou ránou na zádech, propuštěn byl po vyšetření. Feri to sdělil ČTK. Kriminalisté už znají identitu obou podezřelých, dosud nebyl nikdo obviněn. Policisté na případu i nadále pracují, řekla mluvčí policie Monika Kozumplíková. Jeden z mužů na svém Facebooku sdílí protiislámské a protiuprchlické příspěvky.

Feri byl po útoku převezen do uherskohradišťské nemocnice. „Zašili mi ránu, udělali rentgen a vyšetření a propustili,“ napsal poslanec v SMS zprávě.

Incident se podle policie odehrál v neděli kolem 17. hodiny, poslanec byl napaden na veřejném prostranství dvěma muži. Při incidentu údajně padly rasistické nadávky, Feri má z otcovy strany předky v Etiopii.

Policisté v neděli večer zjistili totožnost podezřelých z útoku, jde podle nich o muže z Uherskohradišťska ve věku 25 a 48 let. „Policisté zjišťují veškeré informace, které souvisejí se samotným incidentem, zkoumají zejména motiv útoku a zjišťují, jaké okolnosti incidentu předcházely,“ uvedla dnes policejní mluvčí.

Policie už v neděli uvedla, že zjišťuje, zda nebyly spáchány trestné činy výtržnictví, násilí proti úřední osobě a ublížení na zdraví. „Podle dosud zjištěných informací se jedná o ojedinělý konflikt místního charakteru související zejména se samotným námětem akce a požitým alkoholem,“ dodala dnes policejní mluvčí.

Jeden z útočníků, kterého vyfotili přátelé D. Feriho

Podle informací na sociálních sítích měli na Feriho útočit Vladimír Hromádko se synem Vojtěchem. Vladimír Hromádko sdílí na svém Facebooku protiislámské a protiuprchlické příspěvky. Objevil se i na profilu strany Řád národa – Vlastenecká unie, s nímž podle svého Facebooku zřejmě sympatizuje. ​​​​​​​

Feri zveřejnil i snímek druhého z mužů, který jej měl napadnout.

Čtěte dále: Napadli Dominika Feriho. Poslance po úderech pěstí odvezla sanitka

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.