Napadli Dominika Feriho. Poslance po úderech pěstí odvezla sanitka

Napadli Dominika Feriho. Poslance po úderech pěstí odvezla sanitkaAKTUALIZOVÁNO
Domov

Útok na poslance

Echo24

Poslance TOP 09 Dominika Feriho napadli na kulturní akci v moravských Boršicích. Jeden muž Ferimu uštědřil několik ran pěstí do hlavy. Druhý napadl i jeho přátele. Záchranná služba poslance pro jistotu odvezla do nemocnice v Uherském Hradišti.

Případem se podle České televize už zabývají policisté. "Policie po pachatelích pátrá," řekl policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

„Hele, můžeme spolu politicky nesouhlasit, ale fyzicky se nenapadáme. Snažil jsem se jim to vysvětlit, ale co se dá dělat,“ uvedl Feri na sociálních sítích a přiložil fotografie z incidentu včetně snímků údajných útočníků. „Jedu do Hradiště, saniťaci si to nenechali vymluvit. Dostal jsem pár ran do hlavy a není mi nejlíp, tak pro jistotu,“ napsal ještě Feri s tím, že je ale jinak v pořádku.

"Lékaři mi zašili řeznou ránu na zádech a jsem asi v pohodě. Snad mě brzo pustěj", uvedl později na twitteru Feri. Podle poslance jeho návštěvu kulturní akce v Boršicích pokazili "nějací borci, kteří prý říkali něco o negrech". Feri má z otcovy strany předky v Etiopii.

Okolnosti potyčky vyšetřuje policie. "V obci Boršice došlo na veřejném prostranství k napadení muže, který tam byl se svými známými na koštu vína. Byli to dva pachatelé, po kterých pátráme. Muž byl při útoku zraněn a je na ošetření," uvedl policejní mluvčí Malcharczik. Policisté podle něj budou prověřovat, zda nešlo o výtržnictví a pokus o ublížení na zdraví.

Fyzické napadení poslance Feriho mezitím odsoudil předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. "Další rasový útok na našem území. Ani tentokrát to ale nebudou islamisté, ale "skutečně slušní Češi". Doufám, že budou přísně potrestáni," uvedl na twitteru Kalousek.

Potyčku komentoval také předseda ODS Petr Fiala. "Jakékoli fyzické násilí kvůli politickým názorům je zcela nepřijatelné. Napadení Dominika Feriho je odsouzeníhodné a ubohé. Panu poslanci přeji, ať je brzy zdravotně v pořádku," uvedl na twitteru.

Také podle předsedy ČSSD a ministra vnitra Jana Hamáčka je útok na Feriho naprosto nepřijatelný. "Rozdílné názory se nesmí řešit pěstmi. Kolegovi přeji rychlé uzdravení a doufám, že vše bude rychle vyšetřeno a viníci potrestáni," napsal Hamáček na twitteru.

Čtěte také: Dominika Feriho se vyplatí sledovat, domnívá se Politico. Zařadil ho na prestižní žebříček

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Související články