1 UNESENÝ AUTOBUS

Ozbrojenec v Číně zabil osm lidí a desítky zranil, když vjel s autobusem do davu

AKTUALIZOVÁNO

Témata: , , ,

Nejméně osm lidí zabil a 22 dalších zranil muž, který ozbrojen nožem unesl autobus a poté s ním vjel do davu ve městě Lung-jen na jihovýchodě Číny. Informovala o tom agentura DPA s odvoláním na místní policii, která útočníka zadržela.

Podle čínské televize CCTV je podezřelým 48letý muž s příjmením Čchiou, který pochází z oblasti Lung-jenu a je podle všeho nezaměstnaný. Policie zadrženého zatím neidentifikovala a oznámila pouze, že případ vyšetřuje.

Motiv činu není znám, podle televize CCTV se ale Čchiou krátce před útokem dostal do sporu s místními představiteli ohledně péče pro svého otce. Následně usmrtil jednoho člověka a naskočil do autobusu, kde nožem ohrožoval řidiče a zmocnil se vozidla.

S autobusem se poté vřítil do kolemjdoucích. Kolik obětí je mezi cestujícími autobusu a kolik mezi zasaženými chodci, zatím není jasné.

Na internetu se objevil videozáznam, na němž je vidět policisty, jak přemáhají útočníka. Fotografie zveřejněné na webu také ukazují chaotickou scénu z ulice, kde jsou vidět rozdrcené motorky a zranění lidé, jak leží na zemi. Agentury AP a Reuters uvedly, že pravost videonahrávky a snímků se jim nepodařilo ověřit.


Čtěte dále: Rusko, Čína a Írán se snažily ovlivnit volby v USA, tvrdí šéf amerických zpravodajců

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.