1 UNESENÝ AUTOBUS

Ozbrojenec v Číně zabil osm lidí a desítky zranil, když vjel s autobusem do davu

AKTUALIZOVÁNO

Témata: , , ,

Nejméně osm lidí zabil a 22 dalších zranil muž, který ozbrojen nožem unesl autobus a poté s ním vjel do davu ve městě Lung-jen na jihovýchodě Číny. Informovala o tom agentura DPA s odvoláním na místní policii, která útočníka zadržela.

Podle čínské televize CCTV je podezřelým 48letý muž s příjmením Čchiou, který pochází z oblasti Lung-jenu a je podle všeho nezaměstnaný. Policie zadrženého zatím neidentifikovala a oznámila pouze, že případ vyšetřuje.

Motiv činu není znám, podle televize CCTV se ale Čchiou krátce před útokem dostal do sporu s místními představiteli ohledně péče pro svého otce. Následně usmrtil jednoho člověka a naskočil do autobusu, kde nožem ohrožoval řidiče a zmocnil se vozidla.

S autobusem se poté vřítil do kolemjdoucích. Kolik obětí je mezi cestujícími autobusu a kolik mezi zasaženými chodci, zatím není jasné.

Na internetu se objevil videozáznam, na němž je vidět policisty, jak přemáhají útočníka. Fotografie zveřejněné na webu také ukazují chaotickou scénu z ulice, kde jsou vidět rozdrcené motorky a zranění lidé, jak leží na zemi. Agentury AP a Reuters uvedly, že pravost videonahrávky a snímků se jim nepodařilo ověřit.


Čtěte dále: Rusko, Čína a Írán se snažily ovlivnit volby v USA, tvrdí šéf amerických zpravodajců

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.