Nová image Kim Čong-una? V nemocnici projevil soucit se zraněnými Číňany

Nová image Kim Čong-una? V nemocnici projevil soucit se zraněnými ČíňanyNOVÉ
Kim Čong-un v nemocnici Foto:

Foto: Reuters

Svět

Kimova návštěva zraněných

Severokorejský diktátor Kim Čong-un ve středu nečekaně navštívil oběti nedělní nehody, při níž v KLDR zahynulo 32 čínských občanů. Podle severokorejských médií vyjádřil vůdce KLDR "hořký zármutek" nad tragickou událostí. Negativní zprávy jsou v Severní Koreji nezvyklé, stejně jako Kimovo vyjádření k incidentu. Pchjongjang se tak podle zpravodajského severu BBC snaží uchovat si svou image před čínskou populací, která je pro KLDR významným ekonomickým zdrojem.

Autobus v severokorejské provincii Hwanghe podle některých informací spadl z mostu. O život přišli také čtyři Severokorejci. Další dva Číňané jsou v nemocnici v kritickém stavu.

"Kim uvedl, že nečekaná nehoda mu způsobila hořký zármutek," uvedla severokorejská státní agentura KCNA. Média pak zveřejnila záběry, na nichž stojí Kim u nemocničního lůžka přeživších obětí tragické nehody.

Peking je dlouholetým a nejdůležitějším spojencem Severní Koreje. Číňani tvoří 80 procent všech zahraničních turistů, kteří KLDR navštíví. Pro Pchjongjang jsou tak významným ekonomickým zdrojem.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Pozor na Kimovy sliby. Může to být past, varuje Bílý dům

Testy už nepotřebuje, ale jaderných zbraní se Kim Čong-un nevzdá, tvrdí analytici

Související články