1 Vlna násilí ve Švédsku

Válka gangů v Malmö si vyžádala další oběť

NOVÉ

Témata: ,

V jihošvédském městě Malmö byl ve čtvrtek večer zastřelen další člověk. Informoval o tom dnes list Aftonbladet, podle kterého střelba pravděpodobně souvisí s pondělním incidentem, při němž zahynuli tři lidé a tři další utrpěli zranění. Místní policie pondělní případ označila za vyřizování účtů mezi gangy.

Novou obětí je čtyřiadvacetiletý muž, který střelným zraněním ze čtvrtečního večera podlehl v noci na dnešek. V souvislosti s útokem, který se stal v oblasti Lindängen v Malmö, byli zadrženi tři podezřelí.

Čtvrteční násilný čin následoval poté, co v pondělí neznámý útočník před internetovou kavárnou v centru Malmö zahájil palbu z automobilu, tři lidi zabil a další tři zranil. Psali jsme zde. Pachatel nebyl zatím dopaden.

Policie uvedla, že všech šest zabitých a zraněných lidí bylo policistům známo kvůli svému napojení na místní gangsterské prostředí. Podle policejního šéfa Stefana Sinteuse se v Malmö v současné době odehrávají tři nebo čtyři gangsterské konflikty a pondělní incident s nimi patrně souvisí.

Spojitost pondělní a čtvrteční střelby vyšetřovatelé zatím odmítají potvrdit. Deník Sydsvenskan ale napsal, že zastřelený muž byl do války gangů ve městě rovněž zapleten. Policisté již v pondělí předpovídali, že po střelbě v centru Malmö se dá očekávat odplata.

Čtěte také: Jablonecký gang drogami zásoboval Švédsko. Obžalovaným hrozí až 16 let

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Z nového čísla Nakonec zvýší daně. Babišovi došly zdroje, přesto občanům dál slibuje miliardy

Echo týdne: Trump, Petříček a sníh ● Komentář: Vysoké mzdy zastavily průmysl ● Svět: Pekelný festival v Karibiku ● Recenze: Z časů, kdy to měli rádi horké

Rozpadají se nám těla i duše Neumíme lidi vracet do života, říká Pavel Kolář
Zelená školačka Kdo podnítil mezinárodní hnutí záškoláků?

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.