1 Vlna násilí ve Švédsku

Válka gangů v Malmö si vyžádala další oběť

NOVÉ

Témata: ,

V jihošvédském městě Malmö byl ve čtvrtek večer zastřelen další člověk. Informoval o tom dnes list Aftonbladet, podle kterého střelba pravděpodobně souvisí s pondělním incidentem, při němž zahynuli tři lidé a tři další utrpěli zranění. Místní policie pondělní případ označila za vyřizování účtů mezi gangy.

Novou obětí je čtyřiadvacetiletý muž, který střelným zraněním ze čtvrtečního večera podlehl v noci na dnešek. V souvislosti s útokem, který se stal v oblasti Lindängen v Malmö, byli zadrženi tři podezřelí.

Čtvrteční násilný čin následoval poté, co v pondělí neznámý útočník před internetovou kavárnou v centru Malmö zahájil palbu z automobilu, tři lidi zabil a další tři zranil. Psali jsme zde. Pachatel nebyl zatím dopaden.

Policie uvedla, že všech šest zabitých a zraněných lidí bylo policistům známo kvůli svému napojení na místní gangsterské prostředí. Podle policejního šéfa Stefana Sinteuse se v Malmö v současné době odehrávají tři nebo čtyři gangsterské konflikty a pondělní incident s nimi patrně souvisí.

Spojitost pondělní a čtvrteční střelby vyšetřovatelé zatím odmítají potvrdit. Deník Sydsvenskan ale napsal, že zastřelený muž byl do války gangů ve městě rovněž zapleten. Policisté již v pondělí předpovídali, že po střelbě v centru Malmö se dá očekávat odplata.

Čtěte také: Jablonecký gang drogami zásoboval Švédsko. Obžalovaným hrozí až 16 let

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Z nového čísla V čem jsou čeští Piráti extremisté. Pirátská strana soupeří o postavení vyzývatele ANO

Echo týdne: Demokrat z Muslimského bratrstva ● Komentář: Horste, neměl jsi s paní chodit na led ● Fokus: Sebevědomí mileniálové, jak dlouho ještě? ● Svět: Africké století

Prezident, média a neziskovky zneužili vraždu Slovenský expremiér Robert Fico nejen o západní levici
Slovo design dnes nikoho neohromí SPECIÁL: Architektura & Design

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.