Babiš je na dovolené na horách. Na konferenci v Mnichově ho musí zastoupit Petříček

"Makání" předsedy vlády

Babiš je na dovolené na horách. Na konferenci v Mnichově ho musí zastoupit PetříčekNOVÉ
Babiš na horách Foto:

Foto: Instagram Moniky Babišové

2
Domov

jhr Echo24

Premiér Andrej Babiš na poslední chvíli zrušil svou účast na bezpečnostní konferenci v Mnichově. Vyšlo totiž najevo, že odjel se svou rodinou na hory na dovolenou. Předsedu vlády v Německu nahradí ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Podle mluvčí ANO Lucie Kubovičové Babiš účast zvažoval, nakonec dal však přednost rodině a vrátí se až v neděli na sněm hnutí na pražském Chodově.

Informaci potvrdil Černínský palác. Manželka premiéra Monika Babišová mezitím na svém instagramovém účtu sdílela fotografie z rodinné dovolené, na nichž je vidět šéf hnutí ANO i jejich dcera Vivien. V popisku označila místo jejich dovolené – lyžařské středisko Courchevel ve Francouzských Alpách.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Konečně vylezlo slunicko🙏☀️ #finally #sun #holiday #courchevel #skiing #eating

Příspěvek sdílený Mona (@monikababisova),

Na prestižní konferenci, která se letos bude věnovat například problémům v transatlantických vztazích, budoucnosti EU nebo riziku klimatické změny, má do Mnichova dorazit na 35 hlav států a šéfů vlád a kolem 80 ministrů zahraničí a obrany z celého světa.

Petříček vystoupí v panelu s názvem „Může se Evropa sama ubránit v éře velké mocenské konkurence? Budování schopnosti kontinentu jednat v 21. století“, informoval mluvčí ministerstva Michal Bucháček. Na okraji konference se Petříček setká s litevským ministrem zahraničí Linasem Linkevičiusem, mongolským ministrem zahraničí Damdinem Cogtbátarem nebo svým gruzínským protějškem Davidem Zalkalianim.

Zřejmě největší pozornost bude upřena na americkou delegaci vedenou viceprezidentem Mikem Pencem. Na evropské straně měli Pencovi protiváhu dělat německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron. Ten ale oznámil, že na konferenci nedorazí, aby se mohl věnovat vnitropolitickým záležitostem.

Očekává se, že na bilaterálních jednáních se letos politici a diplomaté vedle brexitu budou věnovat i situaci ve Venezuele nebo konfliktům v Sýrii a na východě Ukrajiny.

Čtěte také: Úředník, který rozhodne o Babišovi, dostal nového šéfa. Kraj odmítá, že by změna byla účelová

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.