Kometa obhájila titul. Třinec porazila v posledním zápase 4:1

Titul Komety Brno

Kometa obhájila titul. Třinec porazila v posledním zápase 4:1NOVÉ 1

Kometa Brno slaví třináctý titul v nejvyšší hokejové soutěži. V Třinci zvítězila 4:1 a stejným poměrem ovládla celou sérii. Obhájila tak mistrovský titul, což se naposledy podařilo Spartě v roce 2007.

Brno výborně začalo zápas. Už už po 25 vteřinách skóroval do odkryté branky Radim Zohorna. V deváté minutě zvýšil v přesilové hře Martin Nečas. Na 3:0  zvyšoval dokonce v oslabení Alexandre Mallet.

Třinec vyměnil brankáře. Snížil ale až v 50. minutě obránce Bohumil Jank. Třígólový rozdíl však vrátil Brnu v power play Hynek Zohorna. Ten se s osmi góly stal nejlepším střelcem play off.

Pro Kometu je to třináctý titul, víc jich v historii české hokejové ligy nikdo nezískal.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.