1 Češky ve finále Fed Cupu

Češky si opět zahrají finále Fed Cupu. Rozhodující bod přidala Kvitová

, AKTUALIZOVÁNO

Témata: , ,

České tenistky budou po roční odmlce opět hrát o fedcupovou trofej. Ve Stuttgartu dokázaly porazit výběr Německa 4:1 na zápasy. Posunout Češky do finále mohla už v neděli v poledne týmová jednička Karolína Plíšková, která však podlehla Julii Görgesové v poměru 4:6 a 2:6. Kýžený třetí postupový bod nakonec vybojovala Petra Kvitová, když na místní antuce porazila Angelique Kerberovou. Poslední čtyřhru pak Němky skrečovaly. V listopadovém zápasu o titul české reprezentantky vyzvou úspěšnější z dvojice USA-Francie.

Kvitová smetla bývalou světovou jedničku Kerberovou za necelou hodinu dvakrát 6:2. „Já jsem šla na kurt nervózní, ale získala jsem rychle brejk a uklidnila se. Vyhrála jsem a přinesla třetí bod,“ citovala světovou desítku Česká televize. Do prvního nedělního zápasu vstoupila dobře i Karolína Plíšková. Zpočátku měla eso a tři přímé body, poté však přišlo několik brejků Görgesové a Plíšková už svou ztrátu nedokázala dotáhnout.

Český úspěch definitivně potvrdily Barbora Strýcová s Kateřinou Siniakovou v závěrečné čtyřhře. Domácí dvojici Görgesová a Anna-Lena Grönefeldová porazily v prvním setu 7:5, Němkdy pak zápas skrečovaly.

Finále Fed Cupu odehrají Češky na domácí půdě 10. a 11. listopadu. Soupeřkami jim budou buď obhájkyně titulu Američanky nebo francouzské tenistky. Český výběr se v nedávné historii neúčastnil finále jen dvakrát. Za posledních osm let si jej zahrají už pošesté. V předešlých pěti případech skončil závěrečný duel českým vítěstvím. Naše hráčky Fed Cup získaly v letech 2011, 2012, 2014, 2015 a 2016.

Čtěte také: Tenistka Kvitová vyhrála druhý turnaj v řadě. Vrací se do první desítky

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.