1 Češky ve finále Fed Cupu

Češky si opět zahrají finále Fed Cupu. Rozhodující bod přidala Kvitová

, AKTUALIZOVÁNO

Témata: , ,

České tenistky budou po roční odmlce opět hrát o fedcupovou trofej. Ve Stuttgartu dokázaly porazit výběr Německa 4:1 na zápasy. Posunout Češky do finále mohla už v neděli v poledne týmová jednička Karolína Plíšková, která však podlehla Julii Görgesové v poměru 4:6 a 2:6. Kýžený třetí postupový bod nakonec vybojovala Petra Kvitová, když na místní antuce porazila Angelique Kerberovou. Poslední čtyřhru pak Němky skrečovaly. V listopadovém zápasu o titul české reprezentantky vyzvou úspěšnější z dvojice USA-Francie.

Kvitová smetla bývalou světovou jedničku Kerberovou za necelou hodinu dvakrát 6:2. „Já jsem šla na kurt nervózní, ale získala jsem rychle brejk a uklidnila se. Vyhrála jsem a přinesla třetí bod,“ citovala světovou desítku Česká televize. Do prvního nedělního zápasu vstoupila dobře i Karolína Plíšková. Zpočátku měla eso a tři přímé body, poté však přišlo několik brejků Görgesové a Plíšková už svou ztrátu nedokázala dotáhnout.

Český úspěch definitivně potvrdily Barbora Strýcová s Kateřinou Siniakovou v závěrečné čtyřhře. Domácí dvojici Görgesová a Anna-Lena Grönefeldová porazily v prvním setu 7:5, Němkdy pak zápas skrečovaly.

Finále Fed Cupu odehrají Češky na domácí půdě 10. a 11. listopadu. Soupeřkami jim budou buď obhájkyně titulu Američanky nebo francouzské tenistky. Český výběr se v nedávné historii neúčastnil finále jen dvakrát. Za posledních osm let si jej zahrají už pošesté. V předešlých pěti případech skončil závěrečný duel českým vítěstvím. Naše hráčky Fed Cup získaly v letech 2011, 2012, 2014, 2015 a 2016.

Čtěte také: Tenistka Kvitová vyhrála druhý turnaj v řadě. Vrací se do první desítky

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.