Na brněnském hlavním nádraží se srazily dva vlaky. Zraněno bylo přes 20 lidí

Na brněnském hlavním nádraží se srazily dva vlaky. Zraněno bylo přes 20 lidíAKTUALIZOVÁNO
Domov

Vlaková nehoda

Echo24

Na hlavním nádraží v Brně se dnes ráno srazily na jedné koleji dva vlaky. Na místě se zranilo podle mluvčího hasičů Jaroslava Mikošky 21 lidí. Mluvčí záchranné služby Michaela Bothová doplnila, že 13 z nich bylo převezeno do nemocnice.

Dodala, že šlo o odřeniny, zhmožděniny, vykloubení a podezření na zlomeniny. Jedna žena zkolabovala po návratu domů zřejmě po prožitém stresu, řekla novinářům mluvčí záchranné služby.

Nehoda se stala po 8:00, podle záběrů z místa se vlaky srazily na výhybce. "Doprava je na nádraží omezena, vlaky na té jedné koleji stojí, nicméně dá se jezdit po vedlejších kolejích. Podle toho, co víme, došlo k nedovolené jízdě osobního vlaku odjíždějícího z Brna do Březové nad Svitavou a poté se srazil s přijíždějícím vlakem od Letovic," řekl ČTK mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Nádraží je přístupné, provoz na trati je omezený. Záchranáři museli evakuovat z vlaků kolem 250 lidí. Policie uzavřela prostor kolem kolejiště. "Nádraží není uzavřené. Z jednoho vlaku jsme evakuovali 200 lidí a z druhého 50," uvedla mluvčí policie Petra Hrůzová.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Související články