Příští summit NATO bude 3. a 4. prosince v Londýně, oznámil Stoltenberg

Příští summit NATO bude 3. a 4. prosince v Londýně, oznámil StoltenbergNové
Svět

Summit Nato

Echo24

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg oznámil, že příští summit Severoatlantické aliance se uskuteční letos 3. a 4. prosince v Londýně. V Británii si zástupci členských zemí připomenou 70. výročí existence aliance. Velení NATO sídlilo v prvních letech právě v Londýně.

„Minulý týden jsem v Downing Street diskutoval o přípravách summitu s premiérkou Theresou Mayovou. Děkuji Británii, že souhlasila s tím, že bude hostit tuto událost,“ uvedl Stoltenberg v tiskové zprávě.

Severoatlantickou smlouvu 4. dubna 1949 ve Washingtonu podepsaly Belgie, Nizozemsko, Lucembursko, Británie, Francie, USA, Kanada, Portugalsko, Itálie, Norsko, Dánsko a Island. Česko se k alianci připojilo v roce 1999.

„V roce 1949 byla Británie jedním z dvanácti zakládajících členů NATO. Londýn byl sídlem našeho prvního velení, takže je vhodným místem pro setkání hlav států a vlád NATO a pro plánování budoucnosti,“ dodal ve svém prohlášení generální tajemník aliance. Tématem setkání podle něj budou současné bezpečnostní problémy i to, jak by se mělo NATO přizpůsobit, aby zůstalo pilířem stability.

Čtěte také: Nevidím důvod reagovat na výzvy demonstrantů, vzkázal Babiš. Debatovat s nimi nepůjde

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Související články