1 Summit Nato

Příští summit NATO bude 3. a 4. prosince v Londýně, oznámil Stoltenberg

, Nové

Témata: ,

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg oznámil, že příští summit Severoatlantické aliance se uskuteční letos 3. a 4. prosince v Londýně. V Británii si zástupci členských zemí připomenou 70. výročí existence aliance. Velení NATO sídlilo v prvních letech právě v Londýně.

„Minulý týden jsem v Downing Street diskutoval o přípravách summitu s premiérkou Theresou Mayovou. Děkuji Británii, že souhlasila s tím, že bude hostit tuto událost,“ uvedl Stoltenberg v tiskové zprávě.

Severoatlantickou smlouvu 4. dubna 1949 ve Washingtonu podepsaly Belgie, Nizozemsko, Lucembursko, Británie, Francie, USA, Kanada, Portugalsko, Itálie, Norsko, Dánsko a Island. Česko se k alianci připojilo v roce 1999.

„V roce 1949 byla Británie jedním z dvanácti zakládajících členů NATO. Londýn byl sídlem našeho prvního velení, takže je vhodným místem pro setkání hlav států a vlád NATO a pro plánování budoucnosti,“ dodal ve svém prohlášení generální tajemník aliance. Tématem setkání podle něj budou současné bezpečnostní problémy i to, jak by se mělo NATO přizpůsobit, aby zůstalo pilířem stability.

Čtěte také: Nevidím důvod reagovat na výzvy demonstrantů, vzkázal Babiš. Debatovat s nimi nepůjde

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Echo Komplet

2 999 Kč

Získejte to nejlepší za méně jak 40% ceny! Díky tomuto balíčku si užijete unikátní web bez reklam EchoPrime, denní komentáře Echo24 a Týdeník Echo jak v digitální, tak v tištěné podobě

Více info
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.