1 DOBROČINNOST

Indický miliardář daroval na charitu jednorázově přes 7 miliard dolarů

, NOVÉ

Témata: , ,

Druhý nejbohatší muž Indie se rozhodl jednorázově darovat obří částku na dobročinné učely, která je pravděpodobně tou nejvyšší v historii země. Učinil tak darováním akcií technologické společnosti Wipro v hodnotě 7,5 miliardy dolarů (přes 170 miliard Kč) své dobročinné nadaci. Informuje o tom server CNN.

Miliardář Azim Premji, který šéfuje technologické společnosti Wipro, věnoval během několika let na dobročinnost dohromady 21 miliard dolarů, včetně 67 % akcií společnosti. Tu založil jeho otec v roce 1945 k výrobě rostlinných olejů, pod vedením Azima Premji však firma prošla v osmdesátých letech přeměnou a začala se soustředit na oblast technologií. Dnes patří Wipro mezi jedny z největších indických firem v oblasti IT služeb a zaměstnává přes 160 000 lidí po celém světě.

Nadace třiasedmdesátiletého miliardáře se soustředí na podporu vzdělávání, v indickém městě Bengalúru řídí vlastní Univerzitu Azima Premji. Poslední miliardářův příspěvek by mohl vést k otevření druhé univerzity, píše CNN.


Čtěte dále: Němečtí okupanti zavedli jízdu vpravo. Na venkově naráželi na odpor

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.