Indický miliardář daroval na charitu jednorázově přes 7 miliard dolarů

Indický miliardář daroval na charitu jednorázově přes 7 miliard dolarůNOVÉ
Azim Premji na světovém ekonomickém fóru v Davosu (2009) Foto:

FOTO: wikimedia commons - Monika Flueckiger / World Economic Forum, swiss-image.ch

Panorama

DOBROČINNOST

zd Echo24

Druhý nejbohatší muž Indie se rozhodl jednorázově darovat obří částku na dobročinné učely, která je pravděpodobně tou nejvyšší v historii země. Učinil tak darováním akcií technologické společnosti Wipro v hodnotě 7,5 miliardy dolarů (přes 170 miliard Kč) své dobročinné nadaci. Informuje o tom server CNN.

Miliardář Azim Premji, který šéfuje technologické společnosti Wipro, věnoval během několika let na dobročinnost dohromady 21 miliard dolarů, včetně 67 % akcií společnosti. Tu založil jeho otec v roce 1945 k výrobě rostlinných olejů, pod vedením Azima Premji však firma prošla v osmdesátých letech přeměnou a začala se soustředit na oblast technologií. Dnes patří Wipro mezi jedny z největších indických firem v oblasti IT služeb a zaměstnává přes 160 000 lidí po celém světě.

Nadace třiasedmdesátiletého miliardáře se soustředí na podporu vzdělávání, v indickém městě Bengalúru řídí vlastní Univerzitu Azima Premji. Poslední miliardářův příspěvek by mohl vést k otevření druhé univerzity, píše CNN.


Čtěte dále: Němečtí okupanti zavedli jízdu vpravo. Na venkově naráželi na odpor

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Související články