1 Vznícení automobilu Tesla

Tesla režiséra Morrise samovolně vzplála za jízdy

, NOVÉ

Témata: , , ,

Černý elektromobil Tesla S britského režiséra Michaela Morrise samovolně vzplál za jízdy. Video z nehody zveřejnila jeho manželka Mary McCormacková na Twitteru, nikdo z hvězdného páru přitom nebyl zraněn. Zatím není zřejmé, proč došlo ke vzplanutí, automobilka příčinu vyšetřuje. Informuje o tom server ABC.

Tesla vzplála na bulváru Santa Monica v Los Angeles. „Tohle se dnes stalo mému muži s autem. Bez nehody, zčistajasna, v provozu na bulváru Santa Monica,“ uvedla herečka McCormacková v popisku. Na videu je vidět, jak hoří přední náprava auta, plameny šlehají z oblasti podvozku pod řidičem.

Na místo byli přivoláni hasiči, kteří auto uhasili. Není jisté, zda za vzplanutím byla baterie či elektromotor. „Jsme rádi, že je náš zákazník v bezpečí. Tohle je velmi neobvyklý incident a spustili jsme vyšetřování, abychom zjistili, co se stalo,” uvedl mluvčí Tesly pro ABC News.

Tesla přitom uvádí, že bezpečnost baterií se značně zvýšila a riziko vzplanutí není větší než u běžných aut. Oproti automobilům jezdícím na plyn je prý riziko dokonce desetkrát nižší. Jednotlivé články jsou navíc odděleny ohnivzdornými přepážkami a řidič by tak měl snáze uniknout v případě nehody bez zranění. 

Nejde přitom o jediný případ vzplanutí elektromobilu Tesla. Většinou se tak ale stalo po nehodě, buď po přímém nárazu, nebo po průrazu předmětem zespodu auta, kde je baterie umístěna. Výrobce to vyřešil ochranným krytem. Ve Francii byl však již zaznamenán případ, kdy došlo ke vznícení samovolně, vinou problému s konektorem.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

Výrobce elektrických automobilů Tesla propustí 3600 lidí

Samořídící Tesla zabila řidiče. Nepoznala překážku, dokonce před ní zrychlila

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.