1 Vznícení automobilu Tesla

Tesla režiséra Morrise samovolně vzplála za jízdy

, NOVÉ

Témata: , , ,

Černý elektromobil Tesla S britského režiséra Michaela Morrise samovolně vzplál za jízdy. Video z nehody zveřejnila jeho manželka Mary McCormacková na Twitteru, nikdo z hvězdného páru přitom nebyl zraněn. Zatím není zřejmé, proč došlo ke vzplanutí, automobilka příčinu vyšetřuje. Informuje o tom server ABC.

Tesla vzplála na bulváru Santa Monica v Los Angeles. „Tohle se dnes stalo mému muži s autem. Bez nehody, zčistajasna, v provozu na bulváru Santa Monica,“ uvedla herečka McCormacková v popisku. Na videu je vidět, jak hoří přední náprava auta, plameny šlehají z oblasti podvozku pod řidičem.

Na místo byli přivoláni hasiči, kteří auto uhasili. Není jisté, zda za vzplanutím byla baterie či elektromotor. „Jsme rádi, že je náš zákazník v bezpečí. Tohle je velmi neobvyklý incident a spustili jsme vyšetřování, abychom zjistili, co se stalo,” uvedl mluvčí Tesly pro ABC News.

Tesla přitom uvádí, že bezpečnost baterií se značně zvýšila a riziko vzplanutí není větší než u běžných aut. Oproti automobilům jezdícím na plyn je prý riziko dokonce desetkrát nižší. Jednotlivé články jsou navíc odděleny ohnivzdornými přepážkami a řidič by tak měl snáze uniknout v případě nehody bez zranění. 

Nejde přitom o jediný případ vzplanutí elektromobilu Tesla. Většinou se tak ale stalo po nehodě, buď po přímém nárazu, nebo po průrazu předmětem zespodu auta, kde je baterie umístěna. Výrobce to vyřešil ochranným krytem. Ve Francii byl však již zaznamenán případ, kdy došlo ke vznícení samovolně, vinou problému s konektorem.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

Výrobce elektrických automobilů Tesla propustí 3600 lidí

Samořídící Tesla zabila řidiče. Nepoznala překážku, dokonce před ní zrychlila

,