Šéfem FN v Ostravě je Machytka. Němečkovým nástupcem už není jen z pověření

Nový ředitel FNO

Šéfem FN v Ostravě je Machytka. Němečkovým nástupcem už není jen z pověřeníNOVÉ
Ilustrační foto Foto:

Foto: Wikimedia Commons/  Aktron – Own work, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=17860756

1
Domov
Sdílet:

Ředitelem Fakultní nemocnice Ostrava (FNO) bude Evžen Machytka, který byl po únorovém odvolání bývalého ředitele, někdejšího ministra zdravotnictví za ČSSD, Svatopluka Němečka pověřen řízením tohoto zdravotnického zařízení. Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO) dal Machytkovi přednost před lékařem Jiřím Havrlantem, který rovněž v minulém týdnu uspěl ve výběrovém řízení. Podporovala ho Ostravská univerzita, s jejíž Lékařskou fakultou nemocnice spolupracuje. Své rozhodnutí oznámil Vojtěch po středeční návštěvě FNO.

Ministr uvedl, že k zásadním úkolům nového ředitele patří stabilizace personální situace, řešení vztahů s Lékařskou fakultou, dořešení auditů v nemocnici a z nich vyvození případných důsledků a také samotný rozvoj nemocnice.

„Udělám maximum proto, aby nejenom tyto úkoly a priority byly splněny,“ řekl Machytka. Dodal, že pro něj vždy na prvním místě bude spokojený pacient, kterému bude poskytnuta kvalitní péče.

Nemocnici již Machytka řídil po únorovém odvolání exministra zdravotnictví Svatopluka Němečka (ČSSD). Ten své odvolání označil za „účelovku. Údajně kvůli novému vedení v čele s Machytkou odešel šéfchirurg FNO Igor Penka. „Byl k tomu brutálně donucen hned první den po nástupu pana Machytky,“ uvedl pro server Echo24.cz Němeček.

Proti Machytkovi se nedávno ozvali chirurgové nemocnice, kteří napsali dopis premiérovi. Kritizovali i Pavla Zonču, kterého si Machytka přivedl. Situaci na Chirurgické klinice označili za stále vyhrocenější.„V situaci, která je stále vyhrocenější, v osobních jednáních zejména s mladšími kolegy používá různé formy nátlaku. Tímto dochází na chirurgické klinice k devastaci mezilidských vztahů. To je nepřijatelné, protože zejména chirurgie klinického pracoviště nejvyššího typu je z podstaty věci prací týmovou, nutně založenou na dobrých vztazích a důvěře,“ uvedli lékaři. Andreje Babiše žádali o setkání.

Vojtěch ve středu uvedl, že se s Machytkou dohodl na tom, že Zonča nebude aspirovat na funkci přednosty kliniky, na níž bude vypsáno výběrové řízení. To by podle ministra situaci mělo uklidnit.

Nemocnice má téměř 3300 zaměstnanců. Loni hospitalizovala 44 966 pacientů a provedla 611 853 ambulantních vyšetření.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Prý jsem pomohl zastavit odchody dalších ředitelů, říká bývalý ministr Němeček

„Ministr šlápl vedle.“ Komunista Filip kritizuje odvolání Němečka

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články