„Ministr šlápl vedle.“ Komunista Filip kritizuje odvolání Němečka

Vojtěch Filip kritizuje odvolání Němečka

„Ministr šlápl vedle.“ Komunista Filip kritizuje odvolání NěmečkaNOVÉ 1
Domov
Sdílet:

Odvolání ředitele ostravské fakultní nemocnice Svatopluka Němečka (ČSSD) považuje předseda KSČM Vojtěch Filip za nesprávný krok. Počínání ministra zdravotnictví Vojtěcha Adama (za ANO) v tomto směru považuje za velmi nešťastné. Filip se domnívá, že vláda v demisi by neměla zasahovat takovýmto způsobem. Předseda KSČM to dnes řekl na tiskové konferenci v Českých Budějovicích.

„Legitimita těch rozhodnutí, pokud není podložena vnější kontrolou, je pochybná. Já chápu jeho (Adamovu) odvahu některé personální kroky dělat. Ale považuji to za krok velmi špatným směrem,“ uvedl Filip.

Ministr Adam zdůvodnil Němečkovo odvolání tím, že manažersky selhal, uměle zvyšoval hospodářský výsledek nemocnice a byl ve střetu zájmů. Němeček, jenž byl v minulé vládě Bohuslava Sobotky (ČSSD) ministrem zdravotnictví, považuje důvody za smyšlené a tvrdí, že vláda bez důvěry si tak vyřizuje účty. S tehdejším ministrem financí, nyní premiérem v demisi Andrejem Babišem (ANO) měl Němeček vyostřené vztahy, které řešila i koaliční rada. Babiš Němečka kritizoval za špatné hospodaření resortu i za jeho předchozí působení v ostravské nemocnici.

Podle Filipa Adam ředitele ostravské fakultní nemocnice odvolal, aniž měl nějaké důkazy k tomu, že Němeček v něčem pochybil. „Pochopil bych, kdyby (Adam) udělal nějaké personální změny v aparátu ve svém ministerstvu. To je jiná záležitost a tam může činit,“ řekl Filip.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články