1 Vojtěch Filip kritizuje odvolání Němečka

„Ministr šlápl vedle.“ Komunista Filip kritizuje odvolání Němečka

NOVÉ

Témata: , ,

Odvolání ředitele ostravské fakultní nemocnice Svatopluka Němečka (ČSSD) považuje předseda KSČM Vojtěch Filip za nesprávný krok. Počínání ministra zdravotnictví Vojtěcha Adama (za ANO) v tomto směru považuje za velmi nešťastné. Filip se domnívá, že vláda v demisi by neměla zasahovat takovýmto způsobem. Předseda KSČM to dnes řekl na tiskové konferenci v Českých Budějovicích.

„Legitimita těch rozhodnutí, pokud není podložena vnější kontrolou, je pochybná. Já chápu jeho (Adamovu) odvahu některé personální kroky dělat. Ale považuji to za krok velmi špatným směrem,“ uvedl Filip.

Ministr Adam zdůvodnil Němečkovo odvolání tím, že manažersky selhal, uměle zvyšoval hospodářský výsledek nemocnice a byl ve střetu zájmů. Němeček, jenž byl v minulé vládě Bohuslava Sobotky (ČSSD) ministrem zdravotnictví, považuje důvody za smyšlené a tvrdí, že vláda bez důvěry si tak vyřizuje účty. S tehdejším ministrem financí, nyní premiérem v demisi Andrejem Babišem (ANO) měl Němeček vyostřené vztahy, které řešila i koaliční rada. Babiš Němečka kritizoval za špatné hospodaření resortu i za jeho předchozí působení v ostravské nemocnici.

Podle Filipa Adam ředitele ostravské fakultní nemocnice odvolal, aniž měl nějaké důkazy k tomu, že Němeček v něčem pochybil. „Pochopil bych, kdyby (Adam) udělal nějaké personální změny v aparátu ve svém ministerstvu. To je jiná záležitost a tam může činit,“ řekl Filip.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.