1 vojenské manévry

Válečné hry pokračují. Rusové procvičili jaderné síly, i s odpaly raket

Témata: , ,

Ruské strategické jaderné síly ve čtvrtekna rozkaz prezidenta Vladimira Putina jako vrchního velitele provedly cvičení, a to i s odpaly raket. Oznámila to ruské ministerstvo obrany. Rakety se podle ministerstva odpalovaly z jaderných ponorek plujících v Barentsové a Ochotském moři. Z dálkových bombardérů byly vypuštěny střely s plochou dráhou letu.

Do cvičení se kromě letectva a námořnictva zapojily rovněž pozemní síly, jakož i systémy včasného varování před raketovým útokem. Manévry podle vojáků prověřily také spolehlivost celého řetězce velení, od hlavního kontrolního sálu po jednotlivé jednotky.

"Jednotný vesmírný systém a pozemní radiolokační systém včas odhalily všechny starty balistických raket z ponorek a informace byly předány velitelstvím v stanoveném pořádku," citovala agentura Interfax z vyjádření ministerstva. "Úkoly cvičení byly splněny. Všechny cvičné cíle na střelnicích Kura, Čiža, Pemboj a Terekta byly zasaženy," zdůraznilo komuniké.

Agentura AP poznamenala, že cvičení je nejnovější ruskou válečnou hrou v době stoupajícího napětí se Západem.

Čtěte také: Téměř 300 tisíc vojáků a 36 tisíc tanků a obrněnců. Rusové zahájili největší cvičení od dob socialismu

Na východě Libye operují už měsíce ruští vojáci, tvrdí média


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.