Hokejové MS na Slovensku

Leon Draisaitl slaví vítězný gól se spoluhráčem Korbinianem Holzerem. V pozadí smutní slovenští hokejisté. Foto:

1

Nejprve pondělní smutek proti Kanadě, teď další kolaps. Slovenské hokejisty postihla na domácím hokejovém šampionátu další sportovní tragédie. Klíčový zápas ve své skupině proti Německu měli ve svých rukách, když necelé dvě minuty před koncem vedli 2:1. Němci se však nadechli k poslednímu odporu a půl minuty před koncem zápasu otočili skóre. Slovákům tak hrozí, že na domácím mistrovství světa nepostoupí ani do čtvrtfinále.

V samotném zápase sice nejprve skórovalo Německo zásluhou Marca Michaelise, ale krátce nato Slováci otočili díky gólům kapitána Andreje Sekery a Libora Hudáčka. Skóre 2:1 Slováci drželi až do 59. minuty a zdálo se, že zápas zvládnou a získají důležité tři body do tabulky. Němečtí hokejisté se však nevzdali. Nejprve v čase 58:08 vyrovnal Marcus Eisenschmid při hře bez brankáře a necelou půl minutu před koncem se obrat postarala největší hvězda německého týmu – Leon Draisaitl.

Vyrovnávací gól v podání Marcuse Eisenschmida.

Leon Draisaitl otáčí zápas pro Německo.

Slovenští fanoušci tentokrát při německé hymny nepískali, jako při pondělním zápase s Kanadou. Severoameričtí hokejisté totiž rozhodli o výhře nad Slovenskem v čase 59:59 v poměru 6:5 a diváci v košické hale prohru neunesli. Hned po gólu naházeli na led láhve či kusy oblečení a při hraní kanadské hymny pískali a řvali.

Slovákům tak stejně jako po pondělním kolapsu s Kanadou znovu zbyly jen oči pro pláč a vysněný postup do čtvrtfinále se jim vzdaluje. Po úvodní překvapivé výhře nad USA totiž kromě Německa a Kanady padli s dalším favoritem – Finskem. Nyní Slováky čekají zápasy proti slabším týmům jako Francie, Velká Británie a Dánsko, ale ani plný bodový zisk jim stačit nemusí. Musí totiž doufat v kolaps jednoho z favoritů. Navíc musí mít lepší gólové skóre. Němci jsou však nyní v opačné situaci než Slováci, neboť je čekají právě nejsilnější týmy ve skupině, tedy Kanada, USA a Finsko.

Pokud by Slovensko nepostoupilo do čtvrtfinále, jednalo by se o 6. takový neúspěch v řadě. Naposledy totiž postoupili do vyřazovacích bojů v roce 2013, ale byli okamžitě vyřazeni Finskem. O rok dříve se ještě také probojovali do vyřazovacích bojů, ale tehdy prožili spanilou jízdu až do finále, kde padli s Ruskem. Přesto byly tehdejší stříbrné medaile považovány za ohromný úspěch pro slovenský hokej.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.