1 MS v hokeji

VIDEO: Diváci neunesli těsnou porážku Slovenska. Kanaďany při hymně vypískali

, AKTUALIZOVÁNO

Témata: , ,

Slovenští hokejisté vstřelili Kanadě na mistrovství světa pět gólů, přesto to na výhru nestačilo. O osudu celého utkání rozhodl gól Marka Stonea v přesilové hře necelé dvě sekundy před koncem zápasu. A zapsal tak vítězství Kanady nad Slovenskem 6:5. Pak však následovala bouře a z hlediště na hokejisty létalo lecoc. Diváci pak pískali i při kanadské hymně.

Nadšeně hrající Slováci dvakrát vedli o dvě branky, po trefě útočníka Vegas, však podruhé na turnaji prohráli. Kanada si naopak připsala druhou výhru a posunula na druhé místo tabulky skupiny A.

„Těžko hledat slova. Je neuvěřitelné, co se stalo. Je to velké zklamaní, ale musíme se zvednout a zvládnout další těžký zápas s Německem,“ řekl útočník Ladislav Nagy. „Pocity jsou smíšené. Dali jsme pět gólů Kanadě, já jsem se dokázal prosadit, ale konec mě mrzí. Pro nás to byla sportovní tragédie,“ doplnil jej Adam Liška, jenž se stejně jako Matúš Sukel v zápase střelecky prosadil dvakrát.

Hrdinou utkání se nakonec stal Stone, jenž v samém závěru potrestal Černákovo vyloučení a třetí využitou přesilovkou rozhodl o výhře Kanady. „Přes hráče jsem neviděl přihrávku do strany. Chtěl jsem se pak jen natlačit k tyčce, ale byl jsem tam pozdě,“ litoval Marek Čiliak. „Závěr nás mrzí, je to velká škoda, ale stane se. Byl to vynikající zápas a ukázalo se, že umíme hrát s každým. Hokej je ale takový…,“ dodal gólman Komety Brno.

Fanouškům slovenského týmu se nelíbily výkony rozhodčích, kteří podle nich měli na porážce jejich národního celku hlavní podíl. Část publika začala po konci utkání házet na ledovou plochu nejrůznější předměty, včetně plastových lahví, kelímků, zapalovačů či mincí. Některé předměty padaly i poblíž kanadských hráčů. Závěrečná kanadská hymna rovněž zanikala v pískání bouřícího davu.
 

Echo Komplet

2 999 Kč

Získejte to nejlepší za méně jak 40% ceny! Díky tomuto balíčku si užijete unikátní web bez reklam EchoPrime, denní komentáře Echo24 a Týdeník Echo jak v digitální, tak v tištěné podobě

Více info
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.