Srí Lanka blokuje Facebook i WhatsApp. Bojí se násilí proti muslimům

Napětí na Srí Lance

Srí Lanka blokuje Facebook i WhatsApp. Bojí se násilí proti muslimůmNOVÉ
Kvůli hádce, která začala na facebooku, byl ve městě Čilav na západním pobřeží v neděli zbit jeden muž a několik desítek lidí házelo kameny na mešity a obchody, které vlastní muslimové Foto:

FOTO: Reuters

1
Svět

Echo24

Srílanská vláda v pondělí oznámila, že dočasně blokuje některá sociální média a komunikační aplikace, například Facebook a WhatsApp. Reagovala tím na násilnosti namířené proti muslimům, které vyvolaly teroristické útoky na kostely a hotely z 21. dubna, při nichž islamisté zabili přes 250 lidí. Informovala o tom agentura Reuters.

Kvůli hádce, která začala na facebooku, byl ve městě Čilav na západním pobřeží v neděli zbit jeden muž a několik desítek lidí házelo kameny na mešity a obchody, které vlastní muslimové. V noci na pondělí byly z okolí hlášeny i další podobné incidenty.

Policie autora příspěvku, který zněl „Jednoho dne toho budete litovat“, zadržela a stejně tak i skupinu, která napadala obchody. Zároveň zde byl nařízen zákaz vycházení.

O Velikonocích zaútočilo na Srí Lance sedm sebevražedných atentátníků na dva katolické a jeden protestantský kostel a tři luxusní hotely. K zodpovědnosti za útok se přihlásil Islámský stát, uskutečnila ho místní skupina radikalizovaných muslimů.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Jemenští povstalci se podle plánu začali stahovat z přístavů. Fraška, říká místní vláda