„Chybět mi nebude,“ reagoval Zeman na Kalouskovo složení poslaneckého mandátu

KONEC KALOUSKA

„Chybět mi nebude,“ reagoval Zeman na Kalouskovo složení poslaneckého mandátu
Prezident Miloš Zeman Foto: Jan Zatorsky
1
Domov

Echo24

"Stýskat se mi po něm nebude," reagoval prezident Miloš Zeman na konec Miroslava Kalouska, zakladatele a šéfa poslanců TOP 09, ve sněmovně. Prezident to řekl v rozhovoru pro MF DNES.

"No, tak to vidíte, možná k odchodu Miroslava Kalouska přispělo i to, že už jsem vyhlásil termín voleb do sněmovny a on nechtěl dělat kampaň, když v nich nekandiduje," reagoval Zeman, když se zprávu dozvěděl.

Jako důvod, proč svůj mandát poslance složil, uvedl Kalousek právě brzké vyhlášení voleb. "Pokládám za racionální a taktické, aby ve sněmovně v diskuzi vystupovali dominantně ti poslanci, kteří se budou účastnit voleb do sněmovny, což já nejsem," napsal dlouholetý poslanec ve svém prohlášení. Psali jsme o tom zde.

Politik Zemanovi chybět nebude. "Přeji mu klidný život na penzi. Kolik že mu je vlastně let? Šedesát? No, tak to by mohlo pomalu stačit. Může jít do předčasného důchodu, to jsem šel i já v padesáti osmi letech. A já mu přeju dobrý život na penzi. Mně se po něm určitě stýskat nebude," řek Zeman.