Titul nejošklivějšího psa na světě získala buldočice Zsa Zsa

Titul nejošklivějšího psa na světě získala buldočice Zsa ZsaNOVÉ
Vítězná buldočice Zsa Zsa s majitelkou Megan Brainardovou. Foto:

Print-screen: ABC7 News Bay Area/Youtube

Svět

Anticena pro čtyřnohé mazlíčky

fk Echo24

Soutěž o nejošklivějšího psa na světě má nového šampióna. Na akci v kalifornské Petalumě se jím stala devítiletá fenka buldoka jménem Zsa Zsa, která v cestě za titulem porazila třináct soupeřů. Její majitelka Megan Brainardová si za odměnu ze soutěže odnesla 1 500 dolarů v hotovosti (přibližně 33 000 Kč).

Dlouhý vyplazený jazyk, vachrlatý postoj, silná nadváha a narůžovo namalované drápky. Tak vypadá fenka Zsa Zsa, s níž majitelka vyhrála každoroční soutěž o nejošklivějšího psa na světě. Do Kalifornie si pro titul přijela až z Minnesoty na severozápadu země.

A podle čeho porotci soutěžící posuzují? Podle serveru abc7news.com jsou prý výhodou šíleně vypadající oči, křivý ocas, podivná chůze a z tlamy visící jazyk. Neznamená to však, že by rozhodoval jen vzhled. Počítá se prý i osobnost. Zdali musí být soutěžící pes vrčící nervák, nebo stačí, když je apatický stoik, již server neuvádí.

Ať už ale psi vypadají jakkoliv, z fotek ze soutěže je patrné, že majitelé své čtyřnohé miláčky milují. „V mých očích je nádherná,“ řekla například majitelka šampiónky Zsa Zsy.

Volba nejošklivějšího psa na světě má v USA poměrně dlouhou tradici. Letošní ročník soutěže v Petalumě byl již třicátý. Loni titul získala fenka neapolského mastifa jménem Martha a rok před ní zvítězil čínský chocholatý pes Sweepee.

Čtěte také: #MeToo v soutěži krásy. Americké miss už nebudou chodit v plavkách

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.