1 Videoklip

VIDEO: Těžkej Pokondr vydal píseň o Babišovi mladším, Supraphon ji překvapivě nepropaguje

, NOVÉ

Témata:

Hudební parodické duo Těžkej Pokondr se ve svém nejnovějším singlu znovu vyjádřilo k současné politické situaci. Píseň Schízy se věnuje kauze kolem údajného únosu Andreje Babiše mladšího. Skladba se překvapivě neobjevila na youtubovém kanále hudebního vydavatelství Supraphon, které hudbu kapely distribuuje. „Jde o autorská práva,“ brání se firma.

Parodický text je napasován na světový hit Easy kapely Faith No More. Píseň Schízy vypovídá o údajném duševním stavu Andreje Babiše mladšího. Schizofrenií se totiž český premiér Andrej Babiš snažil znevěrohodnit synova slova ohledně únosu na Krym. Videoklip zobrazuje vtipné koláže, které během celé kauzy vznikly.

Videoklip se však překvapivě neobjevil na youtubovém kanále hudebního vydavatelství, které obvykle kapelu prostřednictvím kanálu propaguje. „Supraphon nám na to zatím dal zákaz,“ uvedl pro Echo24 Roman Ondráček z kapely Těžkej Pokondr.

Důvod je podle Supraphonu v autorských právech. „Ta píseň je na kanále Těžkej Pokondr. My ji na svém nemáme, protože nemá autorizaci. Jedná se o coververzi Faith No More. My jsme před rokem vydávali desku Star Boys, tak jsme dostali povolení k tomu původnímu textu, který na desce byl. Pánové text trochu upravili a když jej změníte, tak musíte majitele autorských práv znovu požádat o povolení. Zatím to povolení nemáme a nemůžeme šířit skladby, které porušují autorská práva,“ upřesnila pro Echo24 Iva Milerová, ředitelka Supraphonu.

Čtěte také: VIDEO: Rozhovor, kvůli kterému Těžkej Pokondr končí na Frekvenci 1

,

Online zprávy Více

Názory Více

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.