1 Brusel prolezlý špicly

V Bruselu se to hemží stovkami čínských a ruských špionů, tvrdí EEAS. O jiných agentech však mlčí

, NOVÉ

Témata: , , ,

Na 250 čínských a 200 ruských špionů působí v současnosti v Bruselu, kde sídlí významné instituce Evropské unie a NATO. Podle německého listu Die Welt to uvedla Evropská služba pro vnější činnost (EEAS), která před aktivitami agentů zahraničních tajných služeb varovala evropské diplomaty i představitele Severoatlantické aliance.

Evropská služba pro vnější činnost rovněž diplomaty varovala před návštěvami určitých podniků v evropské čtvrti belgické metropole. Patří mezi ně například i oblíbená steaková restaurace a kavárna, které jsou v bezprostřední blízkosti hlavní budovy Evropské komise.

Podle bezpečnostní služby EEAS čínští a ruští agenti pracují v Bruselu především na velvyslanectvích či v obchodních zastoupeních svých domovských zemí.

Počty špionů z dalších zemí, jako jsou například Spojené státy, nebyly zveřejněny.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Pryč s cenzurou na (českém) Facebooku

Rekonstruovat železniční most na Výtoni, nebo postavit nový? Určitě by měl být tříkolejný

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.