1 Změny na Barrandově

Soukupův Barrandov ruší hlavní večerní zprávy. Chystá nový pořad

NOVÉ

Témata:

TV Barrandov od srpna zruší svou večerní zpravodajskou relaci Naše zprávy a místo toho od září nasadí nové zpravodajské formáty. Začne vysílat nový pořad, který bude s nadhledem komentovat aktuální domácí i světové dění, uvedla v úterý televize v tiskové zprávě.

„Bližší informace ke konkrétní podobě daného formátu sdělíme před startem vysílání,“ řekla mluvčí Marie Opálková. Pro ukončení klasického večerního zpravodajského bloku podle Opálkové hovoří především fakt, že dlouhodobě klesá zájem diváků o zpravodajství na všech televizních kanálech. Hlavním zdrojem zpráv jsou podle vedení Barrandova především on-line média.

Od září se na obrazovku vrátí jak politické diskuse Aréna Jaromíra Soukupa a Duel Jaromíra Soukupa, tak i pořad Kauzy Jaromíra Soukupa.

„Jsem přesvědčen o tom, že naše rozhodnutí je správné. TV Barrandov rozhodně nerezignuje na zpravodajství a publicistiku, jen ji chceme, podobně jako v případě jiných mých pořadů, nabídnout v podobě, která bude pro diváky atraktivní. Věřím, že opakování zpráv z internetu a promítání videí ve stylu sociálních sítí není prostě již perspektivní cesta. Již v průběhu léta jsme si vyzkoušeli některé nové zpravodajské formáty a nyní víme, že mají šanci uspět,“ uvedl generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup.

TV Barrandov Jaromíra Soukupa měla v první polovině roku sledovanost svých kanálů kolem sedmi procent v divácké skupině nad 15 let. Meziročně to znamená pokles o 19 procent.

Čtěte také: Kajínka do televize nikdy nepozvu, tvrdil Soukup. Přesto byl hostem Alice Bendové

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.