1 Pašovali drogy?

Dva Češi skončili ve francouzské vazbě. Jsou podezřelí z pašování drog

Nové

Témata: , ,

Ve francouzské vyšetřovací vazbě jsou dva Češi. Policie je podezírá z pašování drog. Informaci deníku Echo24 potvrdilo české ministerstvo zahraničí. Jde o další případ zadržení Čecha ve Francii, známé jsou ale hlavně případy řidičů, v jejichž voze se našli migranti.

„Na základě informací Velvyslanectví ČR ve Francii můžeme potvrdit zadržení dvou českých občanů, kteří se dle našich informací nacházejí ve vyšetřovací vazbě,“ uvedl pro Echo24 mluvčí Černínského paláce Michal Bucháček. „Důvodem jejich zadržení bylo podezření z převozu omamných látek. Probíhá vyšetřování celé záležitosti. Konzulární oddělení velvyslanectví je o případu informováno a je v kontaktu s rodinami zadržených,“ dodal Bucháček.

Ve francouzském vězení je i český řidič Jiří Sagan, který byl ve Francii odsouzen za to, že v jeho kamionu úřady loni našly skupinu Iráčanů. Vinu odmítá. Další český řidič, v jehož voze policejní hlídka objevila černého pasažéra, čeká na soud na svobodě, píšeme o tom ZDE.

Za pašování drog dostala Češka v Pákistánu osm let

Kvůli drogám se do značných potíží dostala Češka v Pákistánu. Tamní soud nedávno poslal na osm let a osm měsíců do vězení  Terezu Hlůškovou zadrženou loni v lednu na mezinárodním letišti v Láhauru s devíti kilogramy heroinu. Nyní 22letá Češka dostala kromě trestu odnětí svobody také pokutu 113 000 pákistánských rupií (asi 18 200 korun). České konzulární statistiky uvádějí, že loni bylo v zahraničí ve vazbě či výkonu trestu 943 občanů České republiky, z toho 111 za drogové delikty.

Dále čtěte: Češka souzená kvůli pašování drog dostala v Pákistánu trest přes osm let

V Evropě zadrželi novou smrtící drogu. Je silnější než heroin, účinkuje už při kontaktu s pokožkou

S posvěcením vnitra. Britové si budou moci beztrestně ověřit složení nakoupených drog

Týdeník Echo

od 1099 Kč

Tištěný Týdeník Echo věnuje velkou pozornost politickým a společenským událostem, historii, literatuře, filmu a kultuře obecně.

Více info

EchoPrime

od 249 Kč

Vychutnejte si přístup k prémiovému obsahu určenému pouze předplatitelům, který nemá na českém internetu obdoby

Více info