Íránská televize zrušila vysílání Bundesligy, rozhodčím byla žena v šortkách

zrušení fotbalu

Íránská televize zrušila vysílání Bundesligy, rozhodčím byla žena v šortkáchNOVÉ 1
Svět

zd Echo24

Íránská státní televize zrušila přenos fotbalového utkání nejvyšší německé fotbalové ligy, protože rozhodčím zápasu byla žena. Cenzura v Íránu nedovoluje ukazovat ženy v „odhalujícím“ oblečení, jako jsou fotbalové šortky. Informují o tom s odkazem na íránská média německá Deutsche Welle a další německá média.

Zápas mezi Bayernem Mnichov a FC Augsburg, který se hrál v pátek, íránská státní televize IRIB nepřenášela. Podle íránských médií za to může přítomnost německé rozhodčí Bibiany Steinhausové, jejíž krátké fotbalové šortky jsou pro íránské cenzory příliš odhalující.

Informaci potvrdila na svém Twitteru i Natalie Amiri, která je korespondentem v Íránu pro německou veřejnoprávní ARD. Podle ní zrušila íránská televize vysílání zápasu „na poslední chvíli“.

V zemi není dovolené ukazovat na obrazovkách ženy nosící oblečení, které odhaluje příliš velkou část těla. Proto jsou filmové scény ukazující odhalené ženy cenzurovány. To v případě pátečního přenosu fotbalového zápasu nebylo úplně možné, píší íránská média.

Upozorňují však, že v květnu minulého roku k takové cenzuře došlo. Opět se jednalo o bundesligový zápas, v němž figurovala rozhodčí Steinhausová. Televize v něm nahrazovala záběry soustředící se na rozhodčí náhodnými záběry publika.

Bibiana Steinhausová je první ženou, která jako rozhodčí působila na profesionální úrovni v zápasech mužského fotbalu. V Bundeslize začala působit od září 2017.


Čtěte dále: V minisukních a sexy. Íránské ženy před islamistickým převratem

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.