Andrej Babiš přijel na XVI. všesokolský slet a byl vypískán

Protest na XVI. všesokolském sletu

Andrej Babiš přijel na XVI. všesokolský slet a byl vypískánNOVÉ
Zahájení XVI. všesokolského sletu. Foto:

Print Screen: ČT2

1
Domov

fk Echo24

Ve zdravých plicích, silný hlas. Zahájení čtvrtečního programu v rámci XVI. všesokolského sletu v Praze se neslo nejen v duchu oslav tradiční tělocvičné organizace, nýbrž i protestu. Když pořadatelé vítali přítomné hosty, po zaznění jména premiéra Andreje Babiše začala část publika nesouhlasně pískat.

Když na plochu stadionu v pražském Edenu vstupovali cvičenci, včetně jezdců na koních s historickými prapory, odměnili je diváci mohutným aplausem. Následoval zpěv státní hymny bývalého Československa v podání sboru. „Mezi námi jsou také vzácní hosté,“ začal poté moderátor představovat přítomné hosty. Jakmile oznámil jméno Andreje Babiše, reagoval dav vlažným potleskem, který ovšem po pár vteřinách přehlušilo pískání.

„Hymnu jsem probrečela, když řekli, že je tady Babiš, tak ho stadion vypískal a když jsem pak proti hlavní tribuně pochodovala, o to víc jsem zpívala „Svoboda je svoboda, bez té nelze žít, tu nám nikdo neprodá o tu musíme se bít!“ napsala na twitteru jedna z přítomných cvičenek vystupující pod jménem Sall.

Kritici často Babišovi vyčítají fakt, že příslibem podpory při hlasování o důvěře vládě, ustupuje KSČM. Právě komunisté v roce 1956 sokolskou organizaci rozpustili.

„Hanba Babiš!“ zaznělo ve Varech, následoval potlesk

Podobně nepříjemné překvapení na Babiše čekalo i na filmovém festivalu v Karlových Varech. Spolu se svým polským protějškem Mateuszem Morawieckým se ve Velkém sále hotelu Thermal zúčastnil promítání filmu Rain Man. Když před započetím filmu zhasla světla, kdosi v publiku vykřikl: „Hanba, Babiš!“ Přítomní v sále dotyčného slova odměnili dlouhým potleskem.

Pískot se ale ozval už dříve, při příjezdu premiéra do Karlových Varů. „Babiš dorazil do Varů, hustě obklíčen muži v oblecích a přesto vidět tak, že lidi začali pískat a křičet hanba,“ uvedla na twitteru mluvčí ODS, Jana Havelková.

Čtěte reakci Andreje Babiše: Zařídil jsem sokolům 40 milionů, komentoval Babiš pískot na sletu

Čtěte také: FOTO: Tisíce sokolů zaplnily Prahu. Zahájili 16. všesokolský slet

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.