Případ Češky zatčené v Pákistánu bude pod drobnohledem zvláštního týmu

Případ Češky v Pákistánu

Případ Češky zatčené v Pákistánu bude pod drobnohledem zvláštního týmuNOVÉ 1
Domov
  • red, jhr
Sdílet:

Případ jednadvacetileté Češky, která se z Pákistánu pokusila propašovat více jak 9 kilogramů heroinu, bude vyšetřovat Společný vyšetřovací tým (JIT). Se zprávou přišel list Pakistan Today. Naposledy se o prošetření incidentu přetahovali vyšetřovatelé ze tří oddělení. Žena prozatím setrvává ve 14denní vazbě, kterou jí minulý týden vyměřil speciální soud. Podle českého ministerstva zahraničí by ji mohli pracovníci ministerstva brzy navštívit.

Podle informací místních médií zvláštní tým prošetří podivné okolnosti případu. Pakistan Today však neuvedl, kdo jej bude tvořit ani kdy začne fungovat.

Mladou ženu v Láhauru zadrželi celníci na mezinárodním letišti Allama Iqbal údajně poté, co prošla přes dvě kontrolní stanoviště protidrogových jednotek (AFN) při cestě na let do Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech. 

Pakistan Today před několika dny přišel se zprávou, že různá oddělení si kvůli tomu, do čí gesce případ spadá, navzájem posílaly oficiální dopisy. Právnímu posouzení záležitosti ustoupila veškerá práce všech třech oddělení, uvedl dále s dávkou ironie deník Pakistan Today. Z právního hlediska má pravomoc ženu zadržet a vyšetřit protidrogová jednotka.

Na videozáznamu, který zachycuje celní prohlídku, celníci nacházejí drogy v jednom ze zavazadel. Ptají se mladé ženy, co to je. Ta prášek rozemne mezi prsty, přičichne k němu a sklesle si sedne na pohovku.

Na dalším videu se vyšetřovatel dívky anglicky ptá, zda má „jeho fotografii“. Ta odpovídá, že v některé z konverzací na mobilním telefonu má fotografii „toho chlapíka z Anglie“. Posléze dává hlavu do dlaní a česky říká „Ježiš, on mě zabije“ a „Ježiš, já to nemůžu říkat“. Krátkému videu chybí kontext, a tak není zcela jasné, kdo dívce klade otázky, ani o kom spolu mluví.

České ministerstvo zahraničí pro server Novinky.cz v pátek uvedlo, že jedná o povolení k návštěvě s pákistánskými úřady. „My jako zastupitelský úřad žádáme o možnost ji navštívit. Vypadá to, že to povolení dostaneme v příštích dnech,“ uvedla mluvčí resortu zahraničí Michaela Lagronová.

Za pašování drog v Pákistánu obvykle padají velmi vysoké tresty, přičemž hrozí i trest smrti. Ten se podle českého ministerstva zahraničí zpravidla neuplatňuje vůči cizincům.

Čtěte také: O případ Češky zadržené v Láhauru se přetahují tři pákistánské útvary

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Sdílet:

Hlavní zprávy

Týdeník Echo

Koupit
×

Podobné články