1 Vražda novináře

Kuciakův vrah střílel z plynové pistole. Byla speciálně upravená

NOVÉ

Témata: , ,

Vrah Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové použil plynovou pistoli. Zbraň měla být speciálně upravená ke střelbě, uvedl deník Hospodárské noviny s odkazem na právního zástupce rodin zastřeleného. Policie informaci nepotvrdila, k případu jakékoliv další zprávy nepodává. Měsíc po vraždě dvou mladých lidí však nadále není jednoznačný motiv vraždy ani případní pachatelé.

Střelba z upravené pistole tak podle deníku nabourává verzi o profesionálním vrahovi, který novináře zastřelil kvůli jeho práci. Ján Kuciak dokončoval rozsáhlý článek o propojení italské mafie do nejvyšších pater na úřadě vlády. Podezřelý, a v článcích jmenovaný, italský podnikatel Antonino Vadala byl během měsíce pak dvakrát zadržen slovenskou policií.

Slovenská média také během vyšetřování zjistila, že se na zemi v domě mladého páru našly na zemi náboje. Spekulovalo se, že nevystřelené náboje mohly znamenat mafiánský vzkaz. Podle Hospodárských novin však nález naznačuje, že upravená zbraň se zasekávala a vrah musel několikrát přebíjet.

Právní zástupce rodin Daniel Lipšic už dříve prozradil, že Jána Kuciaka zasáhly do srdce dvě střely. „U Jána Kuciaka šlo o dva zásahy do srdce. Je tam přitom jen jeden střelný kanál, tedy střely byly vypáleny z velmi blízké vzdálenosti. V srdci se našly dva projektily,“ řekl Daniel Lipšic televizi Joj.

Matka zavražděné Martiny Kušnírové uvedla, že její dcera měla prostřelenou hlavu. Střela proletěla bradou a vyšla temenem hlavy. „To znamená, že vrah střílel zblízka a přidržoval ji. Viděla jsem zčernalou ránu pod bradou, myslela jsem si však, že jsou to posmrtné skvrny,“ řekla Zlatica Kušnírová serveru pluska.sk.

Známá je také doba úmrtí. Policisté našli mrtvoly až v neděli a nejvíce se spekulovalo o čtvrtku. Pitevní zpráva ovšem uvádí, že novinář se snoubenkou zemřeli už ve středu. „Ve zprávě o prohlídce na místě činu lékař opomenul zapsat polohy těl, v jakých byla nalezena,“ řekl Daniel Lipšic.

Matka zavražděné také volala po mezinárodním vyšetřování, protože slovenské policii nedůvěřuje. Vytvoření mezinárodního vyšetřovacího týmu však podle slovenské prokuratury obvykle trvá několik týdnů až měsíců.

Kuciak a jeho partnerka byli zastřeleni v únoru v jejich domě nedaleko Trnavy. Policie po vraždě jako nejpravděpodobnější motiv vraždy označila investigativní práci reportéra. V posledních dnech slovenská policie ani prokuratura průběh vyšetřování nekomentovaly.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

Policie zadržela kvůli drogám podnikatele, o kterém psal zavražděný Kuciak

Poslední rozloučení s Kuciakem. Do rodné obce přijely stovky lidí


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.