2 EROTICKÉ PRÁDLO V MUSLIMSKÉ ZEMI

Islám trochu jinak. Dcera čečenského vladaře otevřela butik s erotickým prádlem

NOVÉ

Témata: ,

Dcera Ramzana Kadyrova, který vládne tvrdou rukou autonomnímu Čečensku, si otevřela obchod s erotickým dámským prádlem a intimními doplňky. Počin Aišat Kadyrovové, o kterém informovala ruská redakce BBC, vyvolal smíšené ohlasy. Někteří chválí odvahu této osmnáctileté dívky, jiní připomínají, že běžná smrtelnice se jinak musí v muslimské republice podřizovat tvrdým pravidlům.

„Sex je v Čečensku tabu a obchod si dělá reklamu jen v uzavřeném okruhu lidí,“ konstatovala sama redakce. Podobné obchody mají v nákupních centrech zahalené výklady. Kadyrov totiž prosazuje islám v konzervativním pojetí. Staví se proti sexuální osvětě a „nepřístojně“ oděným dívkám vyhrožoval peklem.

O otevření butiku Lady A v centru čečenské metropole psalo několik čečenských blogerů či blogerek. Ne všichni v Grozném jsou ale nadšeni. „Jestliže je zde takový obchod, tak to znamená, že je tady i poptávka. Ale vadí mi to kvůli propagandě, která hlásá, jak se obyčejné ženy mají chovat. Poučují nás, že čečenské ženy mají být pokorné a poslušné. Jako by jedno platilo pro Kadyrovovi a druhé pro ostatní,“ řekla BBC žena, která si nepřála, aby její pravé jméno bylo uvedeno. Většina obyvatel republiky se totiž bojí o Kadyrovovi mluvit.

Aišat Kadyrovová před rokem stanula v čele „domu muslimské módy“, ve kterém otevřela také cukrárnu – a nyní má hned vedle butik s dámským prádlem. „Je to budoár Tvých tajemství a krajkové krásy. Buď odvážnější. Zůstane to jen mezi námi,“ láká butik Lady A na sociální síti, avšak na účtu, který není širší veřejnosti přístupný. Správce nicméně povolil přístup již 19 500 lidí.

„Je to odvážný a dlouhodobý krok,“ míní imám Šamil Aljautdinov. „V moderních rodinách chybí vzájemné pochopení především proto, že manželé nedokážou najít společnou řeč v intimním životě. Proto je takový krok vhodný. V rodinách se hodně stydíme, jakoby kvůli zbožnosti, v podstatě ale kvůli hlouposti. Aišat je skvělá, že se odvážila. Není to v rozporu s vírou, pokud to povede k harmonii v intimních vztazích v rodinách,“ řekl tento muslimský duchovní z jedné z moskevských mešit.

Čtěte také: KSČM a SPD chtějí legitimizovat ruskou anexi Krymu, píše deník Izvestija

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.