Poslanec a kandidát SPD rozváželi letáky autem městské policie

Poslanec a kandidát SPD rozváželi letáky autem městské policieNOVÉ
Michal Švarc s Tomiem Okamurou Foto:

Foto: Facebook SPD Liberecký kraj

Domov

Předvolební bizár

jhr Echo24

Hnutí SPD zvolilo k rozvozu předvolebních materiálu nezvyklý prostředek. Poslanec Radovan Vích a kandidát hnutí na post primátora v Jablonci nad Nisou Michal Švarc byli přistiženi, jak k převozu letáků používají služební vůz městské policie z nedalekého Rychnova. Švarc, který souběžně usiluje o pozici senátora za senátní obvod číslo 35, totiž působí jako rychnovský strážník. Na případ upozornil server Seznam Zprávy. 

Představitele SPD zpozorovali náhodní svědci, když do auta městské policie v Rychnově u Jablonce nad Nisou nakládali propagační tiskoviny. Podle strážníků to je ovšem porušení pravidel pro používání služebních vozů, kandidát Tomia Okamury na jabloneckého primátora se nad to provinil proti regulím pro zaměstnance, jelikož je u městské policie zaměstnán.

„Vozidla, která mají na sobě polepy a znaky městské policie, konkrétně u nás používáme výhradně ke služebním účelům. Nemáme tu nastavenou variantu, kdy by je strážníci mohli používat k jiným než služebním účelům. Ale nevylučuji, že v jiných obcích mohou mít jiná pravidla,” sdělila Seznamu tisková mluvčí libereckých strážníků Daniela Bušková. Podobný případ podle ní nikdy neřešili. „Nicméně, pokud by se tak stalo, případ by nepochybně skončil i u pracovníka inspekce, který by prohřešek určitě řešil,“ dodala mluvčí.

Rychnovský starosta Tomáš Levinský se chce na případ blíže podívat. „Jsem velmi překvapený, že se naše vozidlo s naším strážníkem objevilo v Liberci. Tuto informaci samozřejmě prověřím. Musím požádat o vyjádření i toho strážníka, protože toto určitě není standardní,” řekl. Sám Vích se k užití služebního policejního auta doznal. „Ano. Nepopírám, že jsem pomáhal nakládat volební letáky panu Švarcovi do vozidla městské policie Rychnova u Jablonce nad Nisou,“ uvedl poslanec SPD. Tvrdí však, že se ničím neprovinil. Vyjádření Michala Švarce není zatím známé. 

Čtěte také: Matěj Stropnický se „odklonil od zelené politiky“. Podpořil uskupení s kandidáty SPD

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Související články