Další česká medaile! Rychlobruslařka Erbanová má bronz z pětistovky

Další česká medaile! Rychlobruslařka Erbanová má bronz z pětistovkyNOVÉ
Domov

Úspěch českých sportovců

Karolína Erbanová získala bronz v závodě rychlobruslařek na 500 m. Rychlejší byla Japonka Kodairová a dvojnásobná vítězka Korejka I Sang-hwa.

Pětadvacetiletá Erbanová loni na mistrovství světa obsadila v Koreji čtvrté místo, teď si o příčku polepšila. Za domácí favoritkou, která má ve sbírce zlato z Vancouveru i Soči, zůstala pouhou setinu sekundy.

Česká reprezentantka jela ve dvojici s fenomenální Kodairaovou, která na pětistovce už dva roky nenašla přemožitelku, zvítězila v 15 závodech Světového poháru za sebou i tady na mistrovství světa. I tentokrát byla v Kangnungu neporazitelná a ke středečnímu stříbru na kilometru přidala kov nejcennější.

Erbanová se však za ní vyvezla k vynikajícímu času, který už překonala jen I Sang-hwa. Nizozemky, které dosud v Koreji vyhrály všechny rychlobruslařské disciplíny, skončily bez medaile. Nejlepší byla vítězka z kilometru Jorien ter Morsová na šestém místě.

Pro českou rychlobruslařku znamená korejský bronz první olympijskou medaili v kariéře. Na minulých olympijských hrách v ruském Soči skončila na stejné trati desátá. Mezi její největší úspěchy patří vítězství ve sprintu na Mistrovství Evropy v roce 2017 a dvě bronzové medaile z mistrovství světa v roce 2017.

Související články