1 Úspěch českých sportovců

Další česká medaile! Rychlobruslařka Erbanová má bronz z pětistovky

NOVÉ

Témata: ,

Karolína Erbanová získala bronz v závodě rychlobruslařek na 500 m. Rychlejší byla Japonka Kodairová a dvojnásobná vítězka Korejka I Sang-hwa.

Pětadvacetiletá Erbanová loni na mistrovství světa obsadila v Koreji čtvrté místo, teď si o příčku polepšila. Za domácí favoritkou, která má ve sbírce zlato z Vancouveru i Soči, zůstala pouhou setinu sekundy.

Česká reprezentantka jela ve dvojici s fenomenální Kodairaovou, která na pětistovce už dva roky nenašla přemožitelku, zvítězila v 15 závodech Světového poháru za sebou i tady na mistrovství světa. I tentokrát byla v Kangnungu neporazitelná a ke středečnímu stříbru na kilometru přidala kov nejcennější.

Erbanová se však za ní vyvezla k vynikajícímu času, který už překonala jen I Sang-hwa. Nizozemky, které dosud v Koreji vyhrály všechny rychlobruslařské disciplíny, skončily bez medaile. Nejlepší byla vítězka z kilometru Jorien ter Morsová na šestém místě.

Pro českou rychlobruslařku znamená korejský bronz první olympijskou medaili v kariéře. Na minulých olympijských hrách v ruském Soči skončila na stejné trati desátá. Mezi její největší úspěchy patří vítězství ve sprintu na Mistrovství Evropy v roce 2017 a dvě bronzové medaile z mistrovství světa v roce 2017.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.