1 Čekání na odměnu

Za zlato neviděla Ledecká ještě ani korunu. Změnila se pravidla, brání se výbor

, NOVÉ

Témata: , ,

Držitelka dvou zlatých olympijských medailí Ester Ledecká zatím neobdržela peníze za svůj triumf v Pchjongčchangu. Celkem čeká na 3,5 milionu korun. Český olympijský výbor zpoždění vysvětluje tím, že se změnila pravidla vyplácení odměn. Vedení českého alpského lyžování navíc nabízí Ledecké k prodeji dvě marketingové plochy na oblečení, což se nelíbí jejímu otci, píše server Sport.cz.

Přestože od zimní olympiády uběhlo několik měsíců, česká olympionička Ester Ledecká dosud neviděla ani korunu za své dvě zlaté medaile. Od Českého olympijského výboru, který vypsal odměnu za získané zlato, měla dostat 3,5 milionů korun. Dalších 1,2 milionu korun měl zamířit jejímu realizačnímu týmu. Ani jeden se ale peněz zatím nedočkal.

„Doteď nedostala ani korunu,“ řekl serveru Sport.cz otec české lyžařky Janek Ledecký. „Čekáme na vyjádření Českého olympijského výboru, ale pokud vím, odměny za medaile stále nebyly vyplaceny,“ dodal manažer olympioničky Viktor Valta ze společnosti Sport Invest. Ta také zastupuje i rychlobruslařku Martinu Sáblíkovou, která v Pchjongčchangu získala vlastní medaili.

Český olympijský výbor se ovšem brání tím, že se letos změnila pravidla pro vyplácení „V minulosti žádal o odměny pro olympijské medailisty a jejich realizační týmy v rámci dotací z MŠMT ČR a vyplácel je následně sportovcům a členům realizačních týmů dle předem schválených kritérií. Od letoška přebírá vyplácení odměn přímo MŠMT ČR. ČOV dodal ministerstvu podklady potřebné pro rozdělení odměn a poskytne mu veškerou součinnost k tomu, aby medailisté a jejich týmy dostali peníze hned, jak to bude možné,“ uvedla serveru Sport.cz tisková mluvčí výboru Barbora Žehanová.

Za úspěch trest. Svaz chce reklamní plochy

Medailistka se také dostala do hledáčku nového vedení úseku alpského lyžování českého svazu. To nabídlo Ledecké k prodeji dvě reklamní plochy na závodním oblečení. Jejímu otci se návrh svazu lyžařů ale nelíbí. „Přijde mi to bezprecedentní a urážlivé po tom úžasném výsledku, který Ester zajela,“ stěžoval si. „Když se někomu povede nějaký úspěch, je za to potrestaný,“dodal

„Fungovalo, že tyhle plochy si sportovec může využívat pro své partnery, aby zajistil své závodění. A teď přišel úsek s úžasným nápadem, jak zajistit své financování tím, že na něj bude přispívat Ester,“ vysvětlil Ledecký s tím, že v minulosti hradil většinu nákladů na kariéru své dcery z vlastní kapsy. Reklamní plochy by měla řešit společnost Sport Invest, podle ní ale obchodní schůzka ještě neproběhla.

Na Zimních olympijských hrách 2018 v Pchjongčchang získala dvě zlaté medaile, když nejprve vyhrála superobří slalom v alpském lyžování a o týden později ovládla paralelní obří slalom na snowboardu. Jako první sportovec v olympijské historii tak vyhrála na jedné zimní olympiádě disciplíny s různým vybavením.

Čtěte také: Noční Vlky přišel podpořit i Foldyna. Dostal se do potyčky s odpůrci

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.