1 Indicko-Pákistánské napětí

Letadla musí měnit trasy. Může za to konflikt mezi Indií a Pákistánem

, NOVÉ

Témata: , , ,

Ruské dopravní letouny mířící do jihovýchodní Asie jsou kvůli incidentům mezi Indií a Pákistánem odkloněny nebo nuceny přerušit let. Napsala to ve středu agentura TASS s odvoláním na informace ruských leteckých dispečerů. Změny letových tras vyvolalo stupňující se napětí mezi oběma asijskými státy a uzavření vzdušného prostoru pro komerční lety.

V uzbeckém hlavním městě Taškentu byly během středy nuceny přistát letouny ruských společností Rossija a Aeroflot směřující do thajského Bangkoku a letoviska Pchúket. Cestující opustili letadla a čekají na určení náhradních letových tras.

Neplánovaně v Taškentu přistál i letoun společnosti Air India letící z New Yorku do Dillí. Letadlo místních uzbeckých aerolinií se vrátilo z letu do indického Amritsaru.

TASS s odvoláním na ruské letové dispečery napsal, že letecké společnosti dostaly instrukci změnit trasy vedoucí přes pákistánský vzdušný prostor. „Aerolinky žádají o povolení využívat trasy vedoucí přes Turkmenistán a Írán,“ uvedla ruská agentura.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Napětí roste. Indie odstřelovala pákistánskou část Kašmíru, zabila několik civilistů

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.