Letadla musí měnit trasy. Může za to konflikt mezi Indií a Pákistánem

Letadla musí měnit trasy. Může za to konflikt mezi Indií a PákistánemNOVÉ
Ilustrační foto Foto:

Foto: Shutterstock

Svět

Indicko-Pákistánské napětí

Echo24

Ruské dopravní letouny mířící do jihovýchodní Asie jsou kvůli incidentům mezi Indií a Pákistánem odkloněny nebo nuceny přerušit let. Napsala to ve středu agentura TASS s odvoláním na informace ruských leteckých dispečerů. Změny letových tras vyvolalo stupňující se napětí mezi oběma asijskými státy a uzavření vzdušného prostoru pro komerční lety.

V uzbeckém hlavním městě Taškentu byly během středy nuceny přistát letouny ruských společností Rossija a Aeroflot směřující do thajského Bangkoku a letoviska Pchúket. Cestující opustili letadla a čekají na určení náhradních letových tras.

Neplánovaně v Taškentu přistál i letoun společnosti Air India letící z New Yorku do Dillí. Letadlo místních uzbeckých aerolinií se vrátilo z letu do indického Amritsaru.

TASS s odvoláním na ruské letové dispečery napsal, že letecké společnosti dostaly instrukci změnit trasy vedoucí přes pákistánský vzdušný prostor. „Aerolinky žádají o povolení využívat trasy vedoucí přes Turkmenistán a Írán,“ uvedla ruská agentura.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Napětí roste. Indie odstřelovala pákistánskou část Kašmíru, zabila několik civilistů

Související články