1 komentář

Kohn a Roubíček se baví o Zemanovi

Témata: , ,

Potká se v Tel Avivu Kohn s Roubíčkem a baví se o Zemanovi. Poslouchaj, Roubíček, slyšel on toho Zemana, jak zase o nás hezky mluvil v tom Knesetu? Že prej se cejtí bejt našincem, i když je teda árijec. To si asi mohl vodpustit, to s tím árijcem, nevím, jestli by mu to na rasovým úřadě přiznali, ale jinak je to pěkný ne? Že tak o nás mluví.  

Jo, říká Roubíček, já sice mám vždycky trochu pochybnosti, když se gój tak rozplývá nad Židama, jestli von tím něco jako nesleduje, ale pěkný to je, to se musí uznat. Lepší, než když nás někdo poučuje, jak to dělat v Izraeli líp a že tedy se jako špatně chováme k Arabům a že se máme polepšit. To je na tom Zemanovi hezký, že von tyhle ambice nemá a že to chápe, že líp se to udělat asi nedá. 

Já myslím, říká Kohn, že von to myslí s náma upřímně, von nás má snad nějak opravdu rád. A já myslím, že je v tom upřímnější, než když jezdí dělat jako ty obchody do Ruska a do Číny, to von asi je tam i nějak do toho tlačenej tím svým okolím, on teda má hrozný lidi kolem sebe, ale já mu nevěřím, že by se mu ty Číňani nebo Rusové zas tak líbili, jo, asi nějakej špiritus na to vliv mít bude, ale to ostatní si myslím, že ho to zas tak nebaví, čínská opera a ruskej balet, na to on není. Ale tady mezi náma, tady se von vodváže, tady se najednej cejtí jako doma, jako v tom Kolíně, věděj ostatně, že tam bylo hodně Židů?

Myslíte v tom na Labem? říká Roubíček, jo tam bylo dost našinců, už tam není skoro žádnej, to von asi ví. Ale já si myslím, že ten jeho vztah k erecu, tedy jako k nám, to bude tím, že on si myslí, že tady jsme vtipní a máme rádi vtipy. On si myslí, že vtipnej a dost spoléhá. A myslí si, že u nás se můžou říkat ty věci, který se už jinde říkat už tak říkat nemůžou. On to už párkrát zkusil třeba někde v lepší společnosti, ale tam narazil. Von si myslí, že v Izraeli to jde, tak to říká a má to tady rád. Von má o Izraeli představu, že to je jako Západ, ale Západ, kterej se líbí jemu, takovej nezkaženej Západ.

Co tím myslej, Roubíček, nezkaženej Západ? - No jako asi, že se tady může říct, že bránit se je správný a že když vám někdo vyhrožuje, že to myslí asi vážně a že by si na něj měl rozumnej člověk dát pozor. A taky, že je dobrý bejt opatrnej s tím multikulti a otevřenejma hranica, protože pak vám tam každej vleze a vy najednou máte pocit, že za nějakou dobu nemusíte bejt doma, vědí? A to tady v Izraeli docela víme, to se může stát jedna dvě. A to asi ten Zeman taky nějak ví, nebyl von ten prognostik?

No jo, říká Kohn, ale von je i tak nějak podezřelej, hodně lidí ho prej v Praze nemá rádo, von je to trochu šizuňk, věděj. Takže radši na něj pozor a neberou ho zas tak vážně. Ale hezky se to poslouchá, to jo. I když teda tu angličtinu má on příšernou. Ale to já mám eště horší, Roubíček, oni maj lepší? A kde k ní přišel, jestli se může zeptat.

Echo Komplet

2 999 Kč

Získejte to nejlepší za méně jak 40% ceny! Díky tomuto balíčku si užijete unikátní web bez reklam EchoPrime, denní komentáře Echo24 a Týdeník Echo jak v digitální, tak v tištěné podobě

Více info

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.