1 komentář

Kohn a Roubíček se baví o Zemanovi

Témata: , ,

Potká se v Tel Avivu Kohn s Roubíčkem a baví se o Zemanovi. Poslouchaj, Roubíček, slyšel on toho Zemana, jak zase o nás hezky mluvil v tom Knesetu? Že prej se cejtí bejt našincem, i když je teda árijec. To si asi mohl vodpustit, to s tím árijcem, nevím, jestli by mu to na rasovým úřadě přiznali, ale jinak je to pěkný ne? Že tak o nás mluví.  

Jo, říká Roubíček, já sice mám vždycky trochu pochybnosti, když se gój tak rozplývá nad Židama, jestli von tím něco jako nesleduje, ale pěkný to je, to se musí uznat. Lepší, než když nás někdo poučuje, jak to dělat v Izraeli líp a že tedy se jako špatně chováme k Arabům a že se máme polepšit. To je na tom Zemanovi hezký, že von tyhle ambice nemá a že to chápe, že líp se to udělat asi nedá. 

Já myslím, říká Kohn, že von to myslí s náma upřímně, von nás má snad nějak opravdu rád. A já myslím, že je v tom upřímnější, než když jezdí dělat jako ty obchody do Ruska a do Číny, to von asi je tam i nějak do toho tlačenej tím svým okolím, on teda má hrozný lidi kolem sebe, ale já mu nevěřím, že by se mu ty Číňani nebo Rusové zas tak líbili, jo, asi nějakej špiritus na to vliv mít bude, ale to ostatní si myslím, že ho to zas tak nebaví, čínská opera a ruskej balet, na to on není. Ale tady mezi náma, tady se von vodváže, tady se najednej cejtí jako doma, jako v tom Kolíně, věděj ostatně, že tam bylo hodně Židů?

Myslíte v tom na Labem? říká Roubíček, jo tam bylo dost našinců, už tam není skoro žádnej, to von asi ví. Ale já si myslím, že ten jeho vztah k erecu, tedy jako k nám, to bude tím, že on si myslí, že tady jsme vtipní a máme rádi vtipy. On si myslí, že vtipnej a dost spoléhá. A myslí si, že u nás se můžou říkat ty věci, který se už jinde říkat už tak říkat nemůžou. On to už párkrát zkusil třeba někde v lepší společnosti, ale tam narazil. Von si myslí, že v Izraeli to jde, tak to říká a má to tady rád. Von má o Izraeli představu, že to je jako Západ, ale Západ, kterej se líbí jemu, takovej nezkaženej Západ.

Co tím myslej, Roubíček, nezkaženej Západ? - No jako asi, že se tady může říct, že bránit se je správný a že když vám někdo vyhrožuje, že to myslí asi vážně a že by si na něj měl rozumnej člověk dát pozor. A taky, že je dobrý bejt opatrnej s tím multikulti a otevřenejma hranica, protože pak vám tam každej vleze a vy najednou máte pocit, že za nějakou dobu nemusíte bejt doma, vědí? A to tady v Izraeli docela víme, to se může stát jedna dvě. A to asi ten Zeman taky nějak ví, nebyl von ten prognostik?

No jo, říká Kohn, ale von je i tak nějak podezřelej, hodně lidí ho prej v Praze nemá rádo, von je to trochu šizuňk, věděj. Takže radši na něj pozor a neberou ho zas tak vážně. Ale hezky se to poslouchá, to jo. I když teda tu angličtinu má on příšernou. Ale to já mám eště horší, Roubíček, oni maj lepší? A kde k ní přišel, jestli se může zeptat.

Týdeník Echo přináší nejdůležitější společenské události doma i ve světě, jedinečné komentáře, exkluzivní analýzy a rozhovory od uznávaných osobností. Je pro nás důležitý film, literatura, architektura, výtvarné umění a samozřejmě i historie.

Digitální Týdeník Echo + komentáře Echo24.cz

od 199 Kč

Získejte plnou verzi jedinečných komentářů, esejí, exkluzivní analýzy a rozhovory s inspirativními osobnostmi a další klíčové texty Echo24.cz

Více info

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.