Škoda Auto představí v Tel Avivu nový model Scala. Podoba je zatím tajná

Škoda Scala

Škoda Auto představí v Tel Avivu nový model Scala. Podoba je zatím tajnáNové
Panorama

Automobilka Škoda Auto ve čtvrtek představí nástupce Škody Rapid pod názvem Scala. Nový kompaktní hatchback bude v nižší střední třídě konkurovat modelům VW Golf, Opelu Astra nebo Fordu Focus. Na trh vstoupí v první polovině příštího roku. Nový model představí v izraelském Tel Avivu.

Automobilka koncept nástupce Rapidu předváděla pod názvem Vision RS. Bude prvním evropským modelem automobilky s nápisem Škoda na pátých dveřích místo tradičního loga. Slovo Scala znamená v latině schody nebo žebřík, což má podle automobilky odkazovat na pokrok vpřed v kategorii kompaktních vozů.

Škoda ve 4,36 metru dlouhém voze slibuje využití technologií, které byly dosud určeny pro vozy ve vyšších třídách. Jako první model značky bude standardně připojený k internetu, nabídne full LED přední i zadní světlomety, více místa pro cestující i zavazadla a mnoho prvků Simply Clever. K dispozici je pět motorů, jejichž výkonové spektrum sahá od 66 kW (90 koní) do 110 kW (150 koní).

Škoda loni dodala celosvětově 1,2 milionu vozů. Provozuje tři výrobní závody v České republice, vyrábí v Číně, Rusku, na Slovensku, v Alžírsku a v Indii, většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery. Zaměstnává více než 35.000 lidí a je aktivní na více než 100 trzích.

Čtěte více: Škoda dodá do Chemnitzu tramvaje za miliardu

Malíř se soudí se Škoda Auto o design vozů Kodiaq a Karoq, soud navrhl smír