1 Škoda Scala

Škoda Auto představí v Tel Avivu nový model Scala. Podoba je zatím tajná

Nové

Témata: ,

Automobilka Škoda Auto ve čtvrtek představí nástupce Škody Rapid pod názvem Scala. Nový kompaktní hatchback bude v nižší střední třídě konkurovat modelům VW Golf, Opelu Astra nebo Fordu Focus. Na trh vstoupí v první polovině příštího roku. Nový model představí v izraelském Tel Avivu.

Automobilka koncept nástupce Rapidu předváděla pod názvem Vision RS. Bude prvním evropským modelem automobilky s nápisem Škoda na pátých dveřích místo tradičního loga. Slovo Scala znamená v latině schody nebo žebřík, což má podle automobilky odkazovat na pokrok vpřed v kategorii kompaktních vozů.

Škoda ve 4,36 metru dlouhém voze slibuje využití technologií, které byly dosud určeny pro vozy ve vyšších třídách. Jako první model značky bude standardně připojený k internetu, nabídne full LED přední i zadní světlomety, více místa pro cestující i zavazadla a mnoho prvků Simply Clever. K dispozici je pět motorů, jejichž výkonové spektrum sahá od 66 kW (90 koní) do 110 kW (150 koní).

Škoda loni dodala celosvětově 1,2 milionu vozů. Provozuje tři výrobní závody v České republice, vyrábí v Číně, Rusku, na Slovensku, v Alžírsku a v Indii, většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery. Zaměstnává více než 35.000 lidí a je aktivní na více než 100 trzích.

Čtěte více: Škoda dodá do Chemnitzu tramvaje za miliardu

Malíř se soudí se Škoda Auto o design vozů Kodiaq a Karoq, soud navrhl smír


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.