Český rozhlas zruší přes stovku pracovních míst, většinu do konce září

Český rozhlas zruší přes stovku pracovních míst, většinu do konce záříAKTUALIZOVÁNO
Budova Českého rozhlasu Foto:

Foto: Ludek – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Domov

Propouštění v ČRo

Český rozhlas do konce září zruší 86 pracovních míst a dalších 30 míst pak ubude do konce roku. Důvodem redukce jsou ekonomické úspory, podnik chce ušetřit 63 milionů korun. Vyplývá to z informace, kterou radě ČRo prezentoval generální ředitel René Zavoral. Proti propouštění se již dříve postavily odbory.

Rozhlas, který v současnosti zaměstnává okolo 1500 lidí, nabídne propouštěným zaměstnancům personální poradenství. Ti, kteří ukončí svůj pracovní poměr dohodou, dostanou navíc nad rámec stanovený zákoníkem práce a kolektivní smlouvou odměnu ve výši dvou průměrných měsíčních mezd.

„Vedení Českého rozhlasu projednalo plánované hromadné propouštění 31. července s odborovou organizací a rovněž dle zákonné povinnosti o hromadném propouštění informovalo Úřad práce,“ uvedl Zavoral.

Ke snižování počtu zaměstnanců dochází podle vedení rozhlasu kvůli ekonomickým úsporám, vytvoření prostoru pro valorizaci mezd, zvýšení efektivnosti práce a změně struktury zaměstnanců z hlediska jejich kvalifikačního složení.

Mandát obhájili čtyři ředitelé regionálních stanic veřejnoprávního rozhlasu. Rada ČRo jmenovala s účinností od 1. října 2018 do funkcí ředitelů regionálních studií Zdeňka Duspivu (ČRo České Budějovice a ČRo Vysočina), Zdeňka Levého (ČRo Plzeň a ČRo Karlovy Vary), Milana Knotka (ČRo Sever a ČRo Liberec) a Josefa Podstatu (ČRo Olomouc a ČRo Ostrava).

Novým šéfredaktorem Rádia Junior se stal Tomáš Vacek. Řízením regionálních studií ČRo Regina DAB Praha a ČRo Region byl s účinností od 1. října pověřen ředitel regionálního vysílání Jan Menger.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

Šéf ČRo Zavoral dostane kvůli reportáži Janka Kroupy o 50 tisíc méně

Novela zákona o DPH tvrdě dopadne na ČT a ČRo. Přijdou o půl miliardy

Související články