1 Zavoral a Janek Kroupa

Šéf ČRo Zavoral dostane kvůli reportáži Janka Kroupy o 50 tisíc méně

NOVÉ

Témata:

Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral dostane za druhé pololetí loňského roku odměnu sníženou o deset procent. Důvodem je porušení kodexu ČRo v souvislosti s odvysíláním reportáže Janka Kroupy. Rada ČRo rozhodla, že Zavoral získá 432 000 korun.

ČRo v reportáži Janka Kroupy informoval loni na konci listopadu o tom, že koncern Agrofert, který do loňského února vlastnil současný předseda vlády v demisi Andrej Babiš (ANO), hospodaří na 1700 hektarech polností s neujasněnou majetkovou strukturou. Na většinu pozemků podle reportáže navíc pobírá dotace. Následně o příspěvku diskutovala Rada ČRo, kde si na reportáž jako na neobjektivní stěžoval místopředseda rady Tomáš Kňourek. Nedostatky v reportáži konstatoval i Zavoral.

Odměna generálního ředitele může dosáhnout až trojnásobku jeho měsíčního platu, tedy 480 000 Kč. Rozhoduje se na základě plnění kritérií, mezi které patří dodržování kodexu a zákona o ČRo, dodržování nařízení rady, kvalita předkládaných materiálů radě, plnění kandidátského projektu, podíl stanic ČRo na poslechovosti a hospodaření podniku.

Čtěte také: Pracovníci ČRo se zastali Kroupy. Slova ředitele Zavorala chápou jako zastrašování

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.