4 TOP 09 přišla o sídlo

Sokolové dali TOP 09 výpověď z jejich sídla v centru Prahy

, AKTUALIZOVÁNO

Témata: ,

Strana TOP 09 musí odejít ze svého dosavadního sídla v Tyršově domě v Praze na Malé Straně. Česká obec sokolská, která dům vlastní, jí dala výpověď. Informaci pro Echo24.cz potvrdil Marek Brodský z oddělení propagace Tyršova domu i mluvčí TOP 09 Lenka Brandtová. Ve vedení sokolské obce je přitom bývalý člen TOP 09 a exstarosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který ze strany odešel v prosinci.

Strana si nyní bude muset najít nové prostory. Lukrativní prostory Michnova paláce jsou součástí komplexu budov Tyršova domu na Malé Straně.

Zástupci Tyršova domu informaci pro Echo24 potvrdili telefonicky i e-mailem. „Výpověď z nájmu prostor ve vlastnictví ČOS v areálu Tyršova domu proběhla, v současnosti běží výpovědní lhůta. Vzhledem k tomu, že jde o smluvní vztah, nebudeme jej dále komentovat,“ napsal redakci Brodský.

„Mohu potvrdit, že TOP 09 obdržela výpověď z prostor v Michnově paláci. V současné době vybíráme nejvhodnější místo pro centrální kancelář,“ uvedla pro Echo24 mluvčí TOP 09 Brandtová.

Oldřich Lomecký byl od roku 2010 do loňského listopadu starostou první městské části. Po neúspěchu ve volbách rezignoval na pozici předsedy TOP 09 v Praze 1 a avizoval, že se vrací na post ředitele Tyršova domu, který v minulosti kvůli angažmá v politice opustil. Kromě toho je také prvním místopředsedou České obce sokolské. Nové vedení si sokolové budou volit v červnu 2019.

„Jsem první místostarosta Sokola a zároveň ředitel Tyršova domu, kde jsem v minulosti svou funkci přerušil. Tak jsem se 20. listopadu ráno hlásil zpět ve své práci,“ citoval Lomeckého koncem listopadu 2018 server Lidovky.cz.

Lomecký v minulých měsících podrobil TOP 09 kritice. Podle něj strana pod vedením loni zvoleného předsedy Jiřího Pospíšila ztratila identitu. Bývalému starostovi se nelíbí, že TOP 09 vytvořila před volbami koalici se STAN a lidovci pod hlavičkou Spojených sil pro Prahu, které se po volbách dohodly na magistrátní koalici s Piráty a Prahou Sobě.

„V tomto uspořádání TOP 09 umožnila v Praze vládu aktivistů z hnutí Praha Sobě a novodobých budoucích kryptokomunistů – Pirátů. Lídr TOP 09, který toto dojednal a zablokoval tím vítěze a patrně dnes už jediného představitele tradiční pravicové politiky ODS, se pak sám přesunul do Bruselu, protože tam je to asi pohodlnější a lépe placené,“ napsal Lomecký v dopise předsedovi stranické buňky v Praze 1, kterým je Giancarlo Lamberti. „Omlouvám se pane předsedo, v takové politické straně už nemůžu a nechci být,“ uvedl dále.

Čtěte více: Lomecký po neúspěchu TOP 09 v Praze 1 rezignuje. Nahradí ho bratr Čižinského?

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Týdeník Echo

od 1099 Kč

Tištěný Týdeník Echo věnuje velkou pozornost politickým a společenským událostem, historii, literatuře, filmu a kultuře obecně.

Více info

EchoPrime

od 249 Kč

Vychutnejte si přístup k prémiovému obsahu určenému pouze předplatitelům, který nemá na českém internetu obdoby

Více info
,