1 teror v čase modliteb

Útočníci maskovaní v burkách zabili v afghánské mešitě čtyři desítky lidí

NOVÉ

Témata: ,

Na nejméně 39 mrtvých a 80 zraněných stoupla bilance pátečního útoku spáchaného v době modliteb v šíitské mešitě ve východoafghánském městě Gardezu. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na policii a představitele vlády provincie Paktíja, jejímž správním centrem je právě Gardez.

Bilance útoku stále nemusí být konečná. Podle zdrojů z místní nemocnice, kam byli zranění převezeni, je mezi nimi nejméně 20 dětí. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Paktíja leží na jihovýchodě Afghánistánu a v minulosti tam bylo za různé útoky často odpovědné radikální hnutí Tálibán. K útokům na šíitské mešity se v Afghánistánu v minulosti hlásili ozbrojenci povstalecké skupiny Islámský stát (IS).

Podle očitých svědků do mešity dnes přišli dva ozbrojenci oblečení v burkách – ženském oděvu zakrývajícím celou postavu včetně obličeje. Jeden z útočníků odpálil nálož na svém těle, zatímco druhý začal střílet na věřící v mešitě. První informace tvrdily, že se útok odehrál v blízkosti mešity.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

V Afghánistánu bylo od začátku roku zabito 1692 civilistů

Lidská práva bin Ládinovy gorily


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.