Zeman bude muset při slavnostní přehlídce sedět. Doplácí na náročný program oslav výročí

Vojenská přehlídka

Zeman bude muset při slavnostní přehlídce sedět. Doplácí na náročný program oslav výročíNOVÉ
Prezident Miloš Zeman Foto:

Foto: Jan Zatorsky

1
Domov

drb Echo24

Vojenskou přehlídku v rámci oslav 100. výročí Československa budou v neděli sledovat s významnými českými politiky i přední zahraniční státníci. Zúčastní se třeba americký ministr zahraničí James Mattis nebo slovenský předseda vlády Peter Pellegrini. Na VIP tribuně budou politici v čele s prezidentem Milošem Zemanem, který je vrchním velitelem ozbrojených sil, sledovat přehlídku v sedě. 

Vojenské přehlídky, která se uskuteční v neděli mezi 14. a 15. hodinou odpoledne se zúčastní kromě významných českých politiků v čele s prezidentem Milošem Zemanem a premiérem Andrejem Babišem (ANO) i přední světoví politici. „Mezi zahraničními VIP hosty by neměli chybět americký ministr zahraničí James Mattis, slovenský premiér Peter Pellegrini, slovenský ministr obrany Peter Gajdoš, nebo předseda tamního Parlamentu Andrej Danko,“ potvrdil deníku Echo24 tiskový mluvčí ministerstva obrany Jakub Fajnor.

Další podrobnosti resort ale odmítl zveřejnit. „Kompletní seznam hostů přizvaných, aby sledovali z tribuny přehlídku na Evropské třídě, s vámi z bezpečnostních důvodů sdílet nemůžeme,“ dodal tiskový mluvčí.

Hosté budou na tribuně sedět, nikoliv stát, jak bývá při podobných příležitostech zvykem. Jedním z možných důvodů mohou být i zdravotní problémy prezidenta Zemana s nohama, které ho při náročném programu bolí. „Budu sedět hlavně proto, že mě bolí nohy. A přeji každému z vás, aby ho nikdy nohy nebolely,“ řekl státník začátkem září na zapálení Masarykovy vatry při projevu před místními občany v Lánech.

Čtěte také: Zeman v kompostu? Ředitel gymnázia jde na kobereček, nechal prý zahrabat obrazy s prezidentem