Zeman v kompostu? Ředitel gymnázia jde na kobereček, nechal prý zahrabat obrazy s prezidentem

Zeman v kompostu? Ředitel gymnázia jde na kobereček, nechal prý zahrabat obrazy s prezidentemNOVÉ
Zdeněk Bergman Foto:

Foto: Facebook / Zdeněk Bergman

Domov

expresivní vyjádření

Ředitel teplického gymnázia Zdeněk Bergman bude vedení Ústeckého kraje vysvětlovat své oznámení na sociálních sítích ohledně obrazů prezidenta Miloše Zemana. Bergman napsal, že po rozhovoru prezidenta pro Český rozhlas školníkovi uložil zahrabat obraz do kompostu. Jeho text jako první zveřejnil server hlidacipes.cz. V Ústeckém kraji vládne KSČM, která je v koalici společně s ČSSD a SPO/SPD.

Ředitel sundal obrazy ze stěn ve třídách před čtyřmi lety poté, co Zeman v projevu použil sprostá slova. „Chtěl jsem tím (nyní) vyjádřit, že jestliže dosud ty obrazy pana prezidenta byly ve skladu a já jsem uvažoval o tom, že je třeba jednou vrátím, tak teď po tom dalším excesu pana prezidenta jsem se rozhodl, že už je nikdy nevrátím,“ řekl Bergman.

Zeman naposledy mluvil vulgárně v části rozhovoru pro Český rozhlas, kde prozradil jména některých lidí, které vyznamená u příležitosti 28. října. Za vulgarismy ho kritizovali někteří politici. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) obdržela čtyři stížnosti na vulgární výroky prezidenta.

Vyjádření na sociální síti bylo podle Bergmana trochu expresivní. „Ve skutečnosti samozřejmě jsem školníkovi žádný takový pokyn (zahrabat obrazy do kompostu) nedal. Ty obrazy jsou dál v tom skladu. Ale chtěl jsem tím vyjádřit to, že s návratem obrazů na čelní stěny učeben rozhodně nepočítám,“ uvedl Bergman.

Zřizovatelem gymnázia je Ústecký kraj, který je podle mluvčí Lucie Dosedělové s celou věcí obeznámen. „V tomto týdnu se vedení kraje sejde s panem ředitelem, aby mohl své jednání vysvětlit. Podle našich informací došlo pouze k písemnému, ač nevhodnému, vyjádření a popsaný skutek se nestal,“ řekla mluvčí.

Ústecký kraj obdržel k dnešku jeden návrh na odvolání ředitele, který podal občan Teplic. Jmenování i odvolání ředitelů příspěvkových organizací je v kompetenci Rady Ústeckého kraje. K odvolání se podle mluvčí přistupuje v případě, že se ředitel dopustí zvlášť závažného a kvalifikovaného porušení pracovních činností.

Čtěte také: Dozvuky ‚zmr.ů‘. Zdeněk Bakala prý zvažuje mezinárodní právní kroky vůči Zemanovi

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Související články