Afghánec přeletěl do Schengenu na rogalu. Slovenská policie ho po dopadu dopadla

Vzduchem přes hranice

Afghánec přeletěl do Schengenu na rogalu. Slovenská policie ho po dopadu dopadlaNOVÉ
Rogalo zadržených migrantů. Foto:

Policie Slovenské republiky (Facebook)

Svět

Cesty migrantů jsou nevyzpytatelné. Slovenská policie poblíž hranic s Ukrajinou zasáhla proti převaděčům, kteří k přepravě Afghánce do schengenského prostoru volného pohybu použili motorové rogalo. Přelet hranic se podle policie uskutečnil ve středu večer u obce Maťovské Vojkovce. Převaděčům hrozí až osm let za mřížemi.

Policisté ze zásahové jednotky sledovali dráhu letu rogala, které je zavedlo až na jednu louku, kde čekalo auto se dvěma osobami. „Chvíli nato rozsvítili reflektory, aby pomohli rogalu bezpečně přistát. Policisté sledovali, co se bude dít, aby mohli ve správnou chvíli zasáhnout. Přesně, jak předvídali, rogalo přistálo na louce a v té chvíli zasáhli,“ vylíčila policejní mluvčí Denisa Baloghová podle serveru Sme.sk.

Čtyři muži se dali před strážci zákona na útěk. Když shledali, že se jim to nepovede, kladli odpor. Policisté proto museli použít donucovací prostředky. Ukrajinec, který kladl při zatýkání největší odpor, skončil v nemocnici.

Policisté obvinili dva Ukrajince, o osudu jejich společníka ze Slovenska zatím ještě nerozhodli. A zmíněného Afghánce vrátili na Ukrajinu.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Španělsko vrátilo do Maroka část afrických migrantů, kteří se probili do Ceuty