„Od dnešního dne Vás absolutně ignoruji,“ vzkázala nová středočeská hejtmanka Zemanovi

IGNORACE ZEMANA

„Od dnešního dne Vás absolutně ignoruji,“ vzkázala nová středočeská hejtmanka Zemanovi
Nová středočeská hejtmanka Petra Pecková (STAN). Foto: Repro ČT24
1
Domov

Echo24

Budoucí středočeská hejtmanka Petra Pecková (STAN), která před týdnem v kraji vyhrála volby, oznámila v sobotu, že bude ignorovat prezidenta Miloše Zemana. Jeho mluvčí vzkázal, že jde o program „nenávist pro všechny a hned“.

„Pane prezidente, dělá Vám dobře, že jste středem pozornosti. Tak už nebudete. Od dnešního dne Vás absolutně ignoruji. Drahocenné minuty času budu věnovat užitečným věcem,“ napsala na Twitteru Petra Pecková, která se nyní připravuje na převzetí hejtmanského postu ve Středočeském kraji. K textu připojila zároveň hashtag, v němž stojí „není to můj prezident“.

Pecková tak reagovala na Zemanův rozhovor pro sobotní vydání MF DNES, která spadá do svěřenských fondů předsedy vlády Andreje Babiše (ANO). V něm prezident kritizoval část podnikatelů.

„Nechci být cynik, ale někdy natahují ruku i podniky, které by za normálních okolností zkrachovaly, i kdyby tady žádný koronavirus nebyl. Čili jsem zastáncem toho, čemu se říká COVID III. To znamená dlouhodobé, státem garantované úvěry s nízkou úrokovou sazbou a odloženou dobou splatnosti. A když podnikatelé nedokážou tento úvěr využít a zkrachují, nu, tak se pročistí trh. Protože jejich firma, když tuto pomoc nedokázala využít, je zřejmě neschopná, nebo jsou přesněji řečeno neschopní ti podnikatelé,“ řekl v rozhovoru Zeman.

„Nenávist pro všechny a hned,“ reaguje Hrad

K ignoraci prezidenta republiky směrem od nastávající hejtmanky Peckové se v neděli vyjádřil i Pražský hrad. „To je už tradiční společná politika opozičních stran, program má svěží název „Nenávist pro všechny a hned,“ sdělil deníku Echo24 tiskový mluvčí prezidenta Zemana Jiří Ovčáček.

Petra Pecková, která před týdnem zvítězila v krajských volbách ve středních Čechách, je dosud starostkou Mnichovic. Profesí je novinářka.