1 ÚTOKY NA SRÍ LANCE

Dánský miliardář přišel při velikonočním teroru na Srí Lance o tři děti

, NOVÉ

Témata: , ,

Mezi téměř třemi stovkami obětí velikonočních teroristických útoků na Srí Lance jsou i tři děti jednoho z nejbohatších mužů Dánska, 46letého miliardáře Anderse Holcha Povlsena. Ten byl s manželkou a svými čtyřmi dětmi v zemi na velikonoční svátky, informuje server BBC.

Tragickou událost potvrdil i Povlsenův mluvčí. „Bohužel, tuto informaci můžeme potvrdit,“ sdělil mluvčí s tím, že s ohledem na soukromí rodiny nebudou poskytovat další komentáře.

Anders Holch Povlsen je vlastníkem mezinárodního řetězce s oblečením Bestseller, pod níž spadají značky jako Vero Moda či Jack&Jones. Je také majoritním podílníkem ve firmě Asos a podle britského listu The Times je největším soukromým vlastníkem půdy ve Velké Británii.

Vlastní rozsáhlé pozemky ve Skotsku, které koupil skrze svou společnost Wildland, která by měla být jakýmsi projektem na konzervaci a obnovu skotské přírody.

Počet obětí stoupl na téměř tři sta

Počet obětí nedělních teroristických útoků na Srí Lance stoupl na 290, uvedla agentura Reuters s odvoláním na policejního mluvčího. Dalších nejméně 500 osob utrpělo zranění. Jak vyplynulo z dřívějších informací, mezi mrtvými je více než 30 cizinců. Češi mezi oběťmi podle dosavadních informací české diplomacie nejsou. Útoky podle vládního mluvčího spáchala místní islamistická skupina a úřady prověřují její eventuální napojení na skupiny v zahraničí.

Mluvčí dále oznámil, že Srí Lanka měla informace o chystaných atentátech už 4. dubna. Navzdory tomu ale nebyly atentáty odvráceny. Mluvčí svým tvrzením poukázal podle médií na problematické bezpečnostní uspořádání v zemi.

Národní bezpečnost a rozvědky na Srí Lance spadají pod prezidenta Maithripalu Sirisenu, a jak upozornila britská média, mezi ním a premiérem Ranilem Vikremasinghem panuje napětí. Loni se prezident pokusil premiéra odvolat.

Více čtěte zde: Srílanské úřady věděly o hrozbě dva týdny, kvůli politickým rozporům to neřešily

Teroristé zaútočili na turisty oblíbený ostrov Srí Lanku o Velikonoční neděli a odpálili zhruba ve stejnou dobu výbušniny ve třech kostelech a třech luxusních hotelech. Po poledni nastal sedmý výbuch na okraji Kolomba a později osmý útok sebevražedného atentátníka připravil o život tři policisty.


Čtěte dále: Nahlásil se v hotelu, vystál si frontu na snídani a pak se odpálil. První lidská dramata ze Srí Lanky

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.