1 kauza CAMBRIDGE ANALYTICA

Od Facebooku dostal miliardy. Teď zakladatel WhatsAppu vyzývá k jeho bojkotu

, , NOVÉ

Témata:

Trend mazání facebookových účtů v reakci na zneužití dat milionů uživatelů stále nabývá na intenzitě. K výzvě #DeleteFacebook se tentokrát na twitteru připojil zakladatel WhatsAppu Brian Acton, od kterého Facebook aplikaci za miliardy dolarů koupil. Zařadil se tak k další řadě vlivných lidí a firem, které sociální síť opouští.

„Je čas,“ vyzval stroze v příspěvku na svém účtu Brian Acton. Zařadil se tak mezi velká jména, která po vypuknutí aféry Facebook opouští. Známý americký podnikatel Elon Musk smazal z Facebooku oficiální stránky svých firem Tesla a SpaceX. Americká softwarová společnost Mozilla a německá banka Commerzbank na této síti přerušily reklamu. Z Facebooku se také rozhodl odejít legendární časopis Playboy.

Americká společnost Facebook se v reakci na skandál rozhodla ukončit spolupráci s podniky, které se zabývají shromažďováním údajů o spotřebitelích a pomáhají inzerentům při zaměřování reklamy na uživatele sociálních sítí.

Společnost Facebook se v posledních dnech ocitla v centru pozornosti kvůli zprávám, že britská analytická firma Cambridge Analytica neoprávněně získala informace o 50 milionech uživatelů facebooku a využila je mimo jiné při vývoji softwarových nástrojů pro podporu volební kampaně Donalda Trumpa v roce 2016.

Čtěte dále: Velký datový tunel Cambridge Analytica

Kauza Facebook: Můj předchůdce byl možná zavražděn, říká analytik z Cambridge Analytica

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

, ,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.