1 bezpečná dálnice

Prý „dálnice apartheidu“. Izrael otevřel komunikaci rozdělenou betonovou zdí

, NOVÉ

Témata: , , ,

Izrael ve čtvrtek zahájil provoz na nové dálnici na okupovaném Západním břehu Jordánu, rozdělenou podélně betonovou bezpečnostní zdí. Na jejím vrcholu je ostnatý drát a po obou stranách je provoz zvlášť izraelských a zvlášť palestinských motoristů. Podle Izraele je tak dokonale zajištěna bezpečnost účastníků provozu. Kritici novou trasu okamžitě označili za dálnici apartheidu.

Silnice je východně od Jeruzaléma a spojuje sever a jih Západního břehu Jordánu, na němž jsou četné židovské osady. Stavba byla dokončena před několika lety, avšak až dosud nebyla používaná kvůli sporům mezi armádou a policií o obsazení nového kontrolního stanoviště.

Hlavními uživateli mají být podle izraelských médií obyvatelé osad dojíždějící často do Jeruzaléma za prací a studiem.

Ministr vnitřní bezpečnosti Gilad Erdan označil dálnici za "příklad schopnosti zajistit spolužití Izraelců a Palestinců i jejich bezpečnost". Palestinská samospráva obvinila světové společenství, že nečinně přihlíží etablování režimu apartheidu.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Romantický výlet ponorkou k Titaniku? Připravte si 100 000 dolarů

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.