1 Doplňovací volby do Senátu

Daňový expert Goláň bojuje proti zajišťovacím příkazům, teď kandiduje do Senátu

, NOVÉ

Témata: , ,

Daňový expert Tomáš Goláň chce kandidovat v doplňovacích senátních volbách na Zlínsku, které svou rezignací uvolnil František Čuba (KSČM). Ty byly vypsány na 18. a 19. května 2018. Tomáš Goláň kandiduje jako nezávislý za politické hnutí SENÁTOR 21. Chce mimo jiné navázat i na předchozí aktivity, tedy boj proti nespravedlivým zajišťovacím příkazům, které používá finanční správa.

Na sociálních sítích Tomáš Goláň dlouhodobě komentuje politické dění a nezákonné postupy finanční správy. V tom hodlá pokračovat a svůj mandát by chtěl využít k důraznému upozorňování na nepravosti a jejich řešení. „Samozřejmě bych chtěl pokračovat v tom, co dělám poslední tři roky. Jakýmsi způsobem intenzivně celý systém kritizuji a bojuji proti nespravedlnostem, které dělá finanční správa. Myslím si, že ve chvíli, kdy budu v Senátu, tak můj hlas bude mít větší váhu. A budu pokračovat v tomto trendu,“ řekl pro Echo24 daňový expert Goláň, který se v oblasti daňové problematiky pohybuje již 25 let. Jeho specializací jsou daňové kontroly a žaloby proti nezákonným postupům finanční správy. Poskytuje také zdarma daňové poradenství a právní pomoc lidem v nouzi.

„Chtěl bych Senát pozvednout tam, kde patří, protože je to demokratická instituce, kterou nikdo nemůže rozpustit. Už to, že se tam každé dva roky mění pouze třetina, Senát nepodléhá žádným tendencím, momentálním náladám a kampaním, je zárukou ústavních práv a svobod. Nikdy ho nikdo nemůže celý najednou vyměnit. To je jedna z věcí, která mě na Senátu vždy fascinovala,“ uvedl pro server Echo24 Tomáš Goláň.

O vystupování Tomáše Goláně proti zajišťovacím příkazům jsme psali zde: Sporným opatřením ničí finanční správa tisíce podnikatelů ročně

V Senátu se chce specializovat především na oblast daní. „V Senátu není nikdo, kdo by rozuměl daním. Máme tam patnáct lékařů a chtějí tam další. Lékař má léčit, ale v té politice dle mého lékaři často selhávají, protože nemají přehled o tom, co se děje kolem. Rád bych rozředil lékaře a dostal tam někoho, kdo má právní povědomí,“ dodal k situaci v Senátu daňový poradce Goláň.

„Chtěl bych svou prací dokázat, že Senát není jenom odkladištěm nepohodlných politiků, ale že je důležitým ústavním orgánem. Jako senátor bych chtěl aktivně působit v oblasti daní, neboť v Senátu není nikdo, kdo se na tuto oblast specializuje. Je třeba připravit novelu daňového řádu, která vrátí poplatníkům jistoty, které měli dříve, například zastavit doživotní úročení nedoplatků na daních a zavést opětovně „strop“, který tato právní úprava obsahovala vždycky. Zabrání se tak devastaci rodin, které se často ne vlastní chybou dostanou do problémů s daňovými nedoplatky,“ popisuje důvody své kandidatury Tomáš Goláň.

Jedním z hlavních regionálních témat, na které se hodlá zaměřit, je pak problematika přehnaných cen vody. Aktivně se tak zasadí o ukončení sporů s Veolií a navrácení jistoty všem místním občanům. Těm také hodlá být co nejvíce osobně k dispozici a například jim pravidelně zajišťovat služby bezplatného právního poradenství. Za další stěžejní otázky považuje dopravní infrastrukturu nebo tvorbu zázemí a podporu aktivit dětí a mládeže.

Díky rodičům, kteří byli učitelé, má navíc blízký vztah ke školství a práci s dětmi. Ve svém volném čase je trénuje fotbal a také se aktivně zasazuje za lidštější přístup k žákům a studentům, aby mohli rozvíjet svůj talent.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

Drahoš bude kandidovat do Senátu v Praze 4. Založil i spolek

Čuba rezignoval na křeslo senátora. Velebova frakce tím přijde o benefity

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.