Nařídil stovky poprav, nyní leží „řezník íránského režimu“ na německé klinice

Nařídil stovky poprav, nyní leží „řezník íránského režimu“ na německé kliniceNOVÉ
Schahrudi (ležící) na německé klinice Foto:

Foto: Printscreen z Twitteru/ Iran Newspaper (https://twitter.com/IranNewspaper/status/949592829281689600)

Svět

Íránský duchovní

tk Echo24

Je zodpovědný za stovky poprav a mučení, nyní se léčí na německé klinice. Jeden z nejvýznamnějších íránských duchovních ajatolláh Mahmud Hashemi Schahrudi, který v minulosti šéfoval íránské justici, totiž leží v hannoverském Mezinárodním neurologickém institutu (INI). Důvodem je nádor na mozku. Informují o tom německá média v čele s deníkem Bild.

V soukromé klinice INI nyní leží íránský ajatolláh Mahmud Hashemi Schahrudi, který je zodpovědný za smrt a mučení stovek Íránců. Předseda vlády Dolního Saska Stephan Weil kvůli tomu obdržel dopis od protestujících, kteří kritizují spolkovou zemi, že „dala ubytování řezníkovi íránského režimu.“ 

Shahrudi totiž v minulosti poslal na smrt stovky Íránců. V letech 1999 až 2009 byl nejvyšším soudcem v zemi a de facto šéfoval íránské justici. Za jeho působení v čele soudnictví probíhaly časté popravy, mučení a zadržování politických oponentů politického režimu. V Íránu, kde platí právo šariá, je navíc považován za jednoho z blízkých spojenců současného duchovního vůdce země ajatolálha Sajjida Alí Chameneího, a je považován za jednoho z jeho možných nástupců. 

V INI leží íránský ajatolláh kvůli nádoru na mozku. Soukromá klinika specializovaná na neurochirurgii má na Írán vazby, protože ji založil íránský neurochirurg Madjid Samii.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Při protestech v Íránu již zemřelo dvacet lidí, 450 je za mřížemi

Ženy moc pracují, muži jsou pak bez práce, rozčiluje se ajatolláh