1 Íránský duchovní

Nařídil stovky poprav, nyní leží „řezník íránského režimu“ na německé klinice

, NOVÉ

Témata: , , ,

Je zodpovědný za stovky poprav a mučení, nyní se léčí na německé klinice. Jeden z nejvýznamnějších íránských duchovních ajatolláh Mahmud Hashemi Schahrudi, který v minulosti šéfoval íránské justici, totiž leží v hannoverském Mezinárodním neurologickém institutu (INI). Důvodem je nádor na mozku. Informují o tom německá média v čele s deníkem Bild.

V soukromé klinice INI nyní leží íránský ajatolláh Mahmud Hashemi Schahrudi, který je zodpovědný za smrt a mučení stovek Íránců. Předseda vlády Dolního Saska Stephan Weil kvůli tomu obdržel dopis od protestujících, kteří kritizují spolkovou zemi, že „dala ubytování řezníkovi íránského režimu.“ 

Shahrudi totiž v minulosti poslal na smrt stovky Íránců. V letech 1999 až 2009 byl nejvyšším soudcem v zemi a de facto šéfoval íránské justici. Za jeho působení v čele soudnictví probíhaly časté popravy, mučení a zadržování politických oponentů politického režimu. V Íránu, kde platí právo šariá, je navíc považován za jednoho z blízkých spojenců současného duchovního vůdce země ajatolálha Sajjida Alí Chameneího, a je považován za jednoho z jeho možných nástupců. 

V INI leží íránský ajatolláh kvůli nádoru na mozku. Soukromá klinika specializovaná na neurochirurgii má na Írán vazby, protože ji založil íránský neurochirurg Madjid Samii.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Při protestech v Íránu již zemřelo dvacet lidí, 450 je za mřížemi

Ženy moc pracují, muži jsou pak bez práce, rozčiluje se ajatolláh

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.