1 Doživotní trest

Rakouský soud poslal uprchlíka za vraždy v Sýrii na doživotí

NOVÉ

Témata: , ,

Soud v rakouské spolkové zemi Tyrolsku dnes odsoudil na doživotí devětadvacetiletého uprchlíka za dvacet vražd spáchaných během války v domovské Sýrii. Oznámila to agentura APA. Vraždy klasifikovala obžaloba jako teroristický čin. Rozsudek není pravomocný, odsouzený se proti němu na místě odvolal.

Zločinů se podle soudu dopustil během válečného konfliktu v Sýrii. Obžalován byl z vražd zraněných a bezbranných vojáků bojujících na straně protivníka.

Muž byl už jednou v první instanci odsouzen, také na doživotí. Nejvyšší soudní dvůr ale v odvolacím řízení toto rozhodnutí zrušil, protože se zakládalo na přiznání, které obžalovaný následně popřel s poukazem na údajnou chybu tlumočníka. Nadále trvá na tom, že je nevinný.

Počet uprchlíků v Rakousku podle údajů ministerstva vnitra v posledních letech výrazně klesá. V období od ledna do listopadu letošního roku úřady obdržely v souhrnu 12.529 žádostí o azyl, což je pokles o 45,9 procenta oproti stejnému období loňského roku. Navzdory tomu je v Rakousku téma migrace nadále politicky důležité. Rakousko se například odmítlo připojit ke globálnímu migračnímu paktu Organizace spojených národů.


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.